o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Jaja tasiemca w śledziach! Magda Gessler ostrzega

27
Podziel się

Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w śledziach wigilijnych. "Jest to ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia" - mówi popularna restauratorka.

Jaja tasiemca w śledziach! Magda Gessler ostrzega
Magda Gessler - znana polska restauratorka. (Instagram)
bEskSuhx

Śledzie to jedno z dań, jakie króluje na polskim wigilijnym stole. Magda Gessler przyznała, że sprowadza śledzie z Niemiec, ponieważ jak sama mówi w Polsce nie jest w stanie kupić dobrego i świeżego śledzia.

Śledź musi być dobrze zasolony, z beczki, z mleczem lub ikrą w środku. O takiego bardzo trudno. Powinien mieć też głowę, a o to jeszcze trudniej - mówi Magda Gessler.
bEskSuhz

Magda Gessler przypomniała także jakie niebezpieczeństwo kryje się w tej lubianej przez Polaków potrawie. Restauratorka mówi o jajach tasiemca, które często występują w rybach.

Każdy czeka na tego idealnego śledzia, a ostatnio są same porażki, ponieważ śledzie, które kupujemy, zazwyczaj są z kubełka, gdzie jest woda lekko osolona, a śledź jest prawie że surową rybą. Już nie mówię o ilości tasiemca lub jaj tasiemca, która się znajduję w tychże śledziach, bo jest to ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia - przestrzega Magda Gessler.

Jak zapewnia dr Katarzyna Nadolna–Ałtyn z Morskiego Instytutu Rybackiego PIB w Gdyni w rybach żyjących dziko występują różne pasożyty i jest to powszechne zjawisko.

bEskSuhF
Sam proces przygotowania ryb do sprzedaży, czyli ich patroszenie eliminuje pasożyty żyjące w układzie pokarmowym. Poza tym procedury europejskie wymagają, żeby ryby, które trafiają do sprzedaży, były poddane obróbce termicznej. Żeby zabić nicienie należy ryby mrozić przez 24 godz. w temperaturze minus 20 st. C. - tłumaczy dr Nadolna-Ałtyn, cytowana przez portal WP.

Jakie śledzie wybrać?

Kupując śledzie w sklepie nie mamy pewności czy są już po obróbce termicznej, czym się kierować przy wyborze śledzi?

Na pewno trzeba się im przyjrzeć, a przed przygotowaniem potrawy na stół ryby należy zamrozić lub poddać wysokiej temperaturze np. usmażyć. Solenie i marynowanie nie zabije niektórych nicieni. Trzeba pamiętać, że pasożyty preferują określone organy ryby, co oznacza, że np. tasiemce bytują jedynie w przewodzie pokarmowym, który jest usuwany podczas patroszenia, jednak nicienie mogą migrować do mięśni, czyli mogą znaleźć się w filecie - tłumaczy dr Nadolna-Ałtyn w rozmowie z WP.
bEskSuhG
Zobacz także: Śledzie z tasiemcem. "To się zdarza. Inspekcja pilnuje, ale wszystkiego nie wyłapie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEskSuia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Orkan
8 miesięcy temu
Osoba z nadwagą x3 radzi o jedzeniu ahhahahHahahH
Kris77
8 miesięcy temu
I wszystko jasne dlaczego Azjaci są tacy szczupli.. sushi=tasiemiec free😂😂
malgosia
8 miesięcy temu
Przykro mowiec ale ta Pani nie ma racji a swoim zachowaniem chcę wzbudzić zachwyt!!Bylam w jej knajpie rewalacja dla mnie zadna i dla moich bliskich😬
bEskSuib
Nowa
8 miesięcy temu
Ja co roku kupuję śledzie na wigilię czy Wielki piątek i jeszcze tasiemca nie mam a przeżyłam tak 40 lat.
laleczka
8 miesięcy temu
Dobrze byłoby, aby już przestać roztrząsać temat tej kobiety, jeśli kobietą jest... To straszne pisać jej spostrzeżenia , niech zachowa je dla siebie. Nic tu nie słychać tylko gessler, albo jej potomczyni, albo Górniak, albo doda. Dość o nich !!!
LadyAga
8 miesięcy temu
Najzdrowsze śledzie są te ze sztucznymi włosami😆😆😆😆
...125@
8 miesięcy temu
Tabletki z tasiemcem: ile możesz schudnąć dzięki tabletkom z tasiemcem? Teraz mozna sledzika z tasiemcem
Telesfor
8 miesięcy temu
Z Niemiec? A tam wody są inne?
Wściekła.
8 miesięcy temu
Nie wiem co mam robić wzięło mnie obrzydzenie na śledzie i ryby, nie wiem co mam zrobić na wigilię.
Waldemar 😂
8 miesięcy temu
Wszędzie tylko nie u niej wiolletta jest naj gitt🤪🤪🤪
Gustav Jawor
8 miesięcy temu
No nareszcie Piggy popełniła temat na którym się bardzo dobrze zna. Zawsze jak wracam z jej knajpy po śledziku bez wódeczki mam dodatkowe jaja. Teraz nareszcie wiem że to jaja od śledzia ;)
Trzeci świat
8 miesięcy temu
Mieszkając w Hiszpanii kupowałam całe śledzie w sklepie z żywnością z Rosji. Świeże z ikrą, mleczem. Takiego smaku się nie zapomina. To co kupujemy, to ostatnio wyrzuciłam. Rozlatujące się mięso z wyglądu i smaku jak gąbka.W tej kwestii zgadzam się z Magdą!!!
Aga
8 miesięcy temu
Bleee🤮
bEskSuhT
Senior 1955
8 miesięcy temu
Takie śledzie z beczki to ja pamiętam z lat 60 i70.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić