Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Janusz Kowalski szuka Donalda Tuska. "Gdzie jest premier?"

Trwa pierwszy dzień piątego posiedzenia Sejmu. W obradach nie uczestniczy Donald Tusk, który przebywa na urlopie. Premiera szuka Janusz Kowalski. Poseł Suwerennej Polski uważa, że szef rządu nie powinien jechać na odpoczynek w czasie "gdy trwa jedna z najważniejszych debat w kraju".

Janusz Kowalski szuka Donalda Tuska. "Gdzie jest premier?"
Janusz Kowalski szuka premiera Donalda Tuska (Sejm, Sejm)

W środę obrady Sejmu rozpoczęły się bez przeszkód, mimo wcześniejszej awantury z Maciejem Wąsikiem i Mariuszem Kamińskim w tle. Posłowie obradują m.in. o rządowym projekcie ustawy "o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa".

Według Janusza Kowalskiego tak "ważna debata" nie powinna odbywać się pod nieobecność premiera. Poseł Suwerennej Polski wszedł na mównicę i zaczął pytać, gdzie jest Donald Tusk i dlaczego nie bierze udziału w posiedzeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Janusz Kowalski
Gdzie jest Donald Tusk? Trwa jedna z najważniejszych debat - debat wsparcia dla walczącej Ukrainy. Premier w tym czasie wyjechał zmęczony na urlop, na narty do Włoch. Gdzie jest premier? - powtarzał Kowalski z mównicy sejmowej.

Kowalski stwierdził też, że Donald Tusk unika spotkania z protestującymi rolnikami, którzy w piątek planują ogólnopolski protest. Według parlamentarzysty Suwerennej Polski "premier uciekł też przed pytaniami o rządową politykę klimatyczną".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Słyszymy, że brakuje pieniędzy na laptopy, niedługo zabraknie pieniędzy dla starszych ludzi. W tym czasie Donald Tusk ucieka do Włoch. Boi się pytań rodziców, emerytów i wszystkich osób, które chcą wiedzieć, jaki będzie system wsparcia dla Ukrainy - atakował Kowalski.

W wypowiedzi polityka nie mogło zabraknąć też przytyków do Unii Europejskiej i poszczególnych krajów wspólnoty. Poseł uważa, że "Niemcy powinni zastanowić się, czy zdali egzamin pomocy dla Ukrainy, który zdecydowanie zdała Polska".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić