Jechał na "czołówkę". Miał pecha. Wyprzedzał radiowóz

5

Zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem sprawy do sądu zakończyła się brawurowa jazda pijanego kierowcy z Australii. Policja stanu Queensland opublikowała nagranie, na którym wyprzedza policyjny radiowóz i jedzie na czołowe zderzenie z pojazdem z naprzeciwka. Cudem udało się uniknąć tragedii.

Jechał na "czołówkę". Miał pecha. Wyprzedzał radiowóz
Pijany kierowca nieomal zderzył się z pojazdem z naprzeciwka (Facebook)

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się 5 listopada na drodze ekspresowej w pobliżu miejscowości Rubyanna we wschodniej Australii. Policja poinformowała, że pijany kierowca podróżował z dziećmi. Został zatrzymany i doprowadzony na komisariat.

Pierwszy test wykazał u kierującego 2,5 promila alkoholu we krwi. Po przewiezieniu na komendę i ponownym badaniu alkomatem stwierdzono u niego blisko 2 promile – podała australijska policja.

Wsiadł za kółko kompletnie pijany. "Naraził siebie i innych na poważne niebezpieczeństwo"

Policja stanu Queensland opublikowała na Facebooku niepokojące nagranie z incydentu. Widać na nim, jak kierowca wyprzedza radiowóz i jedzie na "czołówkę" z pojazdem z naprzeciwka.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trudno pojąć, dlaczego mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę w takim stanie – oceniła rzeczniczka policji Annette Pfingst. – Decyzja ta naraziła jego, pasażerów i innych użytkowników drogi na poważne niebezpieczeństwo. Sytuacja mogła skończyć się znacznie gorzej – dodała.

Pijany kierowca cudem uniknął wypadku. Sprawa trafiła do sądu

Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, przekroczenia limitu prędkości i narażenia użytkowników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Zatrzymano mu także prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Pierwszą rozprawę wyznaczono na 18 listopada.

Obejrzyj także: Rajd ulicami Ropczyc. Policja namierzyła pirata

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić