o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Wystarczył mu jeden nabój. Strzelił i zlikwidował naraz 5 dżihadystów

69
Podziel się

Snajper, należący do elitarnej jednostki SAS, zabił pięciu dżihadystów jednym strzałem z odległości ponad 900 m. Użył do tego jednego z najpotężniejszych karabinów armii.

Wystarczył mu jeden nabój. Strzelił i zlikwidował naraz 5 dżihadystów
Snajper trafił w zamachowca z odległości aż 900 metrów. Zdjęcie poglądowe.
bEgPRFLp

Snajper, należący do elitarnej jednostki Special Air Service (SAS), zabił aż pięciu dżihadystów - i to jednym strzałem. Atak miał miejsce w listopadzie, podczas jednej z misji przeciwko Państwu Islamskiemu. Żołnierze SAS współpracowali wówczas z bojownikami kurdyjskimi.

Snajper używał karabinu Barrett M82 kalibru '50, najpotężniejszej broni, jaka jest używana w SAS. Kula trafiła w klatkę piersiową terrorysty, który miał na sobie pas szahida.

bEgPRFLr

Jednym strzałem. 5 osób!

Kamizelka bojownika wybuchła, zabijając jego i czterech innych dżihadystów. Według nieoficjalnych doniesień jeden z nich był bardzo istotnym przywódcą, stojącym za atakami na ludność cywilną.

Zobacz także: Atak dżihadystów na rajską wyspę. Państwo Islamskie odradza się
Żołnierz SAS przez radio poinformował swoją baz, mówiąc: "pojawili się". Plan na tym etapie polegał na zdjęciu zamachowca-samobójcy pierwszym strzałem, a następnie przywódcy, jeśli uznają, że mogą go zidentyfikować. [...] Czekał, aż cel opadnie, ale zamiast tego facet eksplodował - podaje jeden z żołnierzy.
bEgPRFLx

Kiedy opadł kurz, okazało się, że oprócz zamachowca zginęło także czterech innych bojowników. Według relacji żołnierzy to zasługa wieloletniego doświadczenia strzelca. Przy swoich umiejętnościach mógł pozwolić sobie na celowanie nie w głowę, a w klatkę piersiową.

Strzelec otrzymał od swoich kolegów z zespołu pamiątkową czapkę z napisem "Long Range Death" (Śmierć z dużej odległości/dystansu).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgPRFLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
AK 47
4 miesiące temu
Snajperzy celują w najszerszą część ciała, czyli w klatkę piersiową. Pisanie " mógł sobie pozwolić " to brednie pokemona po gimnazjum. Zmieniajcie programy nauczania, wypuszczajcie tabuny przygłupów, a na tacę tym bardziej nic nie dostaniecie. A coraz częściej w kościołach coś się dzieje, a to kotara, a to dzwonnica się kopci..
Dowcip!
5 miesięcy temu
'Przy swoich umiejętnościach mógł pozwolić sobie na celowanie nie w głowę, a w klatkę piersiową.'
Tomasz1329
5 miesięcy temu
Turek miał ustrzelić jednego,zabił 5.co to za snajper.mial zabić mrówek A rozwalił czołg.tez mi powód do dumy.
bEgPRFLT
Obserwator
5 miesięcy temu
Czy zgłupieliście doszczętnie. Co wy reklamujecie? Zabójstwa?
Snajper
5 miesięcy temu
Nigdy nie celuje się w głowę, zawsze w klatkę piersiową mędrku...
amenhotep
5 miesięcy temu
Dobrze, że to żołnierz brytyjski a nie nasz. U nas miałby już sprawę dyscyplinarną za zabicie niewinnych osób. Mecenas Kalisz z rzecznikiem Bodnarem już by się tym zajęli.
Kulawikowa
5 miesięcy temu
To, to jeszcze nic, ale publiczna namowa do prostytucji i to w mediach społecznościowych na stronie o2? Ooooo! To jest dopiero coś!!!
Rolnik
5 miesięcy temu
To przecież nie jest żaden wyczyn. Podobnie było u nas na wsi. Dziadek opowiadał jak w 1939 r. jeden z Niemców również należący do elitarnej jednostki jednym strzałem przestrzelił główki pięciu niemowląt.
ministrant
5 miesięcy temu
jak zachował się KAPELAN czy pochwalił
Antypodbipięt...
5 miesięcy temu
W relacji do USA jesteśmy opóźnieni fazowo. Tak więc można się spodziewać że wkrótce u nas jakiś patriotycznie nastawiony snajper będzie rekord chciał pobić. Na szczęście nasze narodowe karabinki rozpadają się przy strzale.
Sanepid
5 miesięcy temu
900 metrów odległości to zwykły strzał dla setek strzelców sportowych w Polsce ze zwykłych kalibrów broni, a cel wielkości korpusu człowieka to pestka dla ze tak zwanych dużych kalibrów-autor tekstu niech lepiej pisze o odśnieżaniu...
kerim
5 miesięcy temu
Fala uderzeniowa była tak potężna, że nawet w odległości 100m można było znaleźć porozrzucane kredki, ołówki i pieluchy.
suweren
5 miesięcy temu
Szokujący raport o karabinku Grot. Jest tak zły, że zagraża żołnierzom Flagowy polski karabinek Grot rdzewieje, przegrzewa się, zapiaszczony zacina się, kolba pęka przy uderzeniu, niektóre usterki uniemożliwiają strzelanie – wynika z testów, jakie przeprowadzili eksperci. Niektóre wady były znane jeszcze zanim Ministerstwo Obrony podpisało kontrakt na zakup nowego karabinka dla polskiej armii opiewający na 500 mln zł. Dziś winę za wadliwy sprzęt wojsko zrzuca na żołnierzy i każe im płacić za uszkodzone elementy.
bEgPRFLL
DFG
5 miesięcy temu
Wieksza szansa ze trafi nas blyskawica niz to ze strzal zdetonuje ladunek, prawdopodobnie fake news
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić