o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Terlikowskiemu opadły ręce. Odpowiedział Jędraszewskiemu

201
Podziel się

Arcybiskup Jędraszewski uważa, że "pragnienie bycia w Kościele wśród młodych ludzi jest bardzo żywe". Słowa te skomentował publicysta Tomasz Terlikowski, który uważa, że duchowny jest "oderwany od rzeczywistości", a liczba młodych osób w Kościele ciągle maleje.

Terlikowskiemu opadły ręce. Odpowiedział Jędraszewskiemu
Terlikowski (East News, Tadeusz Wypych, REPORTER)
bECFmxuJ

Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił niedawno wywiadu dla tygodnika "Sieci". Odniósł się w nim między innymi do słów publicysty Tomasza Terlikowskiego, który wcześniej stwierdził, że młode osoby nie zatęsknią za Kościołem. Zdaniem duchownego, zainteresowanie religią katolicką jest nadal wysokie, świadczy o tym na przykład udział młodych w rekolekcjach.

I co on sam [Terlikowski - przyp. aut.] robi, żeby młodym ludziom pomóc odzyskać prawość w patrzeniu na siebie samych, na kolegów i koleżanki, na swoją przyszłość? To, że młodzi chcą spędzać razem wakacyjny czas na rekolekcjach, świadczy o tym, że jednak pragnienie bycia w Kościele jest pośród nich ciągle bardzo żywe - oznajmił arcybiskup.
bECFmxuL

Tomasz Terlikowski odniósł się do zarzutów apba Jędraszewskiego. Uważa, że poziom oderwania od rzeczywistości duchownego jest bardzo wysoki. Publicysta przywołuje na Facebooku badania statystyczne, według których liczba młodych osób przystępujących do bierzmowania, wstępujących do seminariów czy zakonów męskich i żeńskich z roku na rok maleje. "Wszystkie te dane ma również ksiądz arcybiskup" - podkreśla Terlikowski.

Terlikowski ostro o Jędraszewskim. Mówi o malejącej liczbie wierzących młodych

Terlikowski odniósł się też do słów o udziale wiernych w rekolekcjach. Jego zdaniem, te osoby, które biorą udział w takich przedsięwzięciach to nie ci którzy odeszli od kościoła. Publicysta uważa, że takich ludzi jest 10-15 proc. Uważa, że nawet wśród nich jest wysoki stopień krytyki instytucji kościelnych.

Poziom oderwania części hierarchów i poziom braku świadomości, że człowiek potrzebuje Dobrej Nowiny, a nie pouczania o prawości, jest tak wysoki, że wielu z nich - a wiem to stąd, że z nimi rozmawiam - zaczyna mieć dość - pisze Terlikowski.
bECFmxuR

Terlikowski dodaje, że nie jest duszpasterzem, ani kapłanem, dlatego swoje wnioski na temat ludzi wierzących wyciąga z rozmów z młodymi ludźmi. "Robię też wszystko, żeby moje dzieci miały doświadczenie żywego Kościoła i miały za czym kiedyś tęsknić" - dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFmxvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(201)
anton
2 miesiące temu
nic nie można komentować po przeczytaniu tych wypocin
Parafianin
3 miesiące temu
Pan Terlikowski jest anty katolicki. Nikt z wladz kosciola nie chce miec z nim nic wspolnego. Ja osobiscie uwazam ze jest antyklerykalem i dzialalnosc jest antyklerykalna.
mmm
3 miesiące temu
Niestety p.Terlikowski ma rację. Różni duchowni psują dobro Kościoła :-(((
bECFmxvn
Szwejk
3 miesiące temu
Jak biskup może być oderwany od rzeczywistości?Przypominam panu Terlikowskiemu że biskup ma stały kontakt z Bogiem. Jest przedstawicielem Boga na ziemi i wykonuje wszystko z woli Boga. Toż to boski pełnomocnik i nad czym ta dyskusja. Wygląda na to że pan Terlikowski jest małej wiary.
aszy
3 miesiące temu
Terlikowski, katolik inaczej. Komu on służy ? Kościołowi katolickiemu ?
Jet
3 miesiące temu
oni wszyscy kłamią i manipulują społeczeństwem!
biala wstazka
3 miesiące temu
bardzo ladnie zaspiewal to M. Grechuta: i niech to bedzie spowiedz, ale bez bez rozgrzeszenia nie chce by okradano mnie z mojego zycia. To ja zyje i ja umre...
Izydor
3 miesiące temu
Chyba nigdy tylu ludzi nie zgorszyło się albo odeszło z Kościoła jak przez bp Jędraszewskiego. Dlaczego biskup wplątuje Kościół w pisowską wojnę lansowania się na szczuciu LGBT? Czy Pan Jezus albo Jan Paweł II nazwałby ludzi "błędem antropologicznym" jak to powiedział na Jasnej Górze Jędraszewski?
Nerwus
3 miesiące temu
Sami mądrale. W kosciele duchowny jest tak samo potrzebny, jak w szpitalu lekarz ! I w jednym i w drugim przypadku nie wszyscy powinni się tam znajdować ale nagonka, jaka jest na kościół powinna dać wszystkim do myślenia. Oczywiście nowobogaccy są najmądrzejsi i po swojemu interpretują przykazania. Dlaczego więc, jak życie jest zagrozone lub coś się wydarzy, to wtedy do kościoła i na kolana padają ?
Życzliwy
3 miesiące temu
Jędraszewski podaj się do dymisji jak kardynał Marx,masz tu jego uzasadnienie: Z dymisji kardynała Marxa Niemcy: "Zasadniczym jej powodem jest potrzeba wzięcia na siebie części odpowiedzialności za katastrofę nadużyć seksualnych, których w ostatnich dziesięcioleciach dopuszczali się ludzie piastujący różne urzędy w Kościele. Zlecone w ostatnich dziesięciu latach badania i ekspertyzy dowodzą według mnie niezbicie, że popełniono wiele błędów osobistych i administracyjnych, ale zawiodła także instytucja czy też „system". 
zybi
3 miesiące temu
Kościół w trójcy jedyny. To wspólnota wiernych, hierarchowie z budynkami i państwo Watykan. Co macie na myśli mówiąc słowo kościół?
Majonez Pozna...
3 miesiące temu
PO prawdzie do Koscioła nie chadzałem ale Mama mnie dobrze jak mniemam wychowała i chociaż moze jam jest człek na umysle ubogi zawsze gdy mawiała, że jak już Komuś ręce opadaja to POjawiaja sie rogi ?
dindon
3 miesiące temu
Terlikowski patrzy na statystyki, a Biskup na młodych krakowian którzy uważają że on wie, stawiają pytania, a on oświecony odpowiada. Przecież nie pójdzie tam gdzie tak nie będzie..
bECFmxvf
Zdystansowany
3 miesiące temu
Dziwne, że jeszcze ktoś odwiedza te przybytki manipulacji mające świetne wzorce działania od starożytnego Egiptu albo wcześniej
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić