Wróć na
Aldona Brauła
|

Incydent na granicy światowych mocarstw. "Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz"

70
Podziel się

Chiny ostrzegają, że są gotowe na "każdy możliwy scenariusz" po tym jak Indie przekroczyły granicę w rejonie, o który toczy się spór. Wcześniej to Indie oskarżyły chiny o wtargnięcie na swój teren.

Incydent na granicy światowych mocarstw. "Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz"
Indie i Chiny oskarżają się wzajemnie o przekroczenie granicy w spornym regionie (Getty Images)
bCZIIIGJ

Pekin zgłosił kolejny "incydent" na granicy z Indiami w spornym regionie Aksai Chin. Oskarżono wojsko o wtargnięcie na terytorium Chin w poniedziałek. Chiny ostrzegły, że przygotowują się na każdy możliwy scenariusz. 

Wojska indyjskie złamały obietnicę i ponownie przekroczyły granicę Chin - powiedział w oświadczeniu starszy pułkownik Zhang Shuili, rzecznik Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. 

Urzędnik wezwał Indie do wycofania swoich wojsk z kontrolowanego przez Chińczyków obszaru. Ostrzegł, że chińskie wojsko podejmie wszelkie niezbędne kroki wtej sytuacji i jest gotowe do obrony suwerenności Chin.

bCZIIIGL

Katastrofa u wybrzeży Chin. Zderzenie tankowca ze statkiem towarowym

Wcześniej to Indie oskarżyły Chiny o prowokacyjne działania wojskowe. Indyjskie ministerstwo obrony wysunęło oskarżenia, jednak nie sprecyzowało, co dokładnie się wydarzyło.

Podjęliśmy kroki w celu wzmocnienia naszych pozycji i udaremnienia chińskich zamiarów jednostronnej zmiany faktów w terenie – poinformowało ogólnikowo indyjskie ministerstwo obrony.

Czytaj także:

bCZIIIGR
bCZIIIHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
Straty
4 tyg. temu
LUDNOŚĆ - Podczas II wojny światowej zginęło 6 000 000 polskich obywateli w tym 200 000 żołnierzy, 39% lekarzy, 33% nauczycieli niższych szczebli, 30% naukowców i wykładowców wyższych uczelni (700 profesorów) 26% prawników , 28% księży. Na roboty przymusowe wywieziono 3 141 000 osób. Po wojnie zostało 600 000 inwalidów, 1 200 000 chorych na gruźlicę, 3 600 000 wdów i sierot. Niemcy porwali 200 000 Polskich dzieci a 700 000 wywieźli na przymusowe roboty do Niemiec. Dokonali rabunku ok. 516 000 pojedyńczych dzieł sztuki o wartości szacunkowej 11 miliardów 140 milionów dolarów. GOSPODARKA - Kolej zniszczono 84% majątku: 2 500 lokomotyw, 6 300 wagonów osobowych, 84 000 wagonów towarowych, 80% mostów kolejowych, 7 000 km torów ( odległość Warszawa- Nowy Jork) Przemysł - zniszczono 70% majątku: 20 000 fabryk, 160 000 warsztatów i manofaktur, 64 statki morskie. Leśnictwo - wytrzebiono 30% drzewostanu: 200 000 ha lasów całkowicie zniszczono, 500 000 ha poważnie zdewastowano, wywieziono 22 000 000 metrów sześciennych drzewa do Rzeszy. Rolnictwo - zniszczono 22% majątku: 500 000 gospodarstw rolnych. Nie było rodziny w Polsce która by nie straciła części lub całego dorobku życia. Łączna wartość Polskich strat materialnych po przeliczeniu na wartość dzisiejszą wynosi ok.850 miliardów dolarów amerykańskich. Po II wojnie światowej którą wywołały Niemcy w wyniku postanowień konferencji w Teheranie, konferencji jałtańskiej i konferencji poczdamskiej które odbyły sie bez przedstawicieli rządu Polskiego, straciliśmy na wschodzie 175 000 km kw. ziem. Natomiast na zachodzie i północy odzyskaliśmy 100 000 km. kw. ziem. Czyli o 75 000 km.kw. pomniejszono terytorium Polski i dostaliśmy się na 44 lata pod wpływy ZSRR, co spowodowało zacofanie, gospodarcze, przemysłowe i technologiczne Polski. W latach 20 i 30 XX w. Polska osiągała wskaźniki ekonomiczne porównywalne z Hiszpanią. "Gdyby Polacy wystawili nam rachunek za zniszczone miasta, zrujnowane fabryki, zrabowane dziela sztuki czy zapoźnienie cywilizacyjne będące konsekwencją wojny, bylibyśmy dłużnikami w nieskończoność" - Günter Grass.
Archanioł
4 tyg. temu
Zbliża się czas Żniw.!!!
Marcel
4 tyg. temu
USA rozpoczyna swoją gre
bCZIIIHn
deaa
4 tyg. temu
Politycy oszaleli Ta banda we wszystkich krajach zidiociała Brak odpowiedzialności przez polityków doprowadzi do III wojny światowej
Gln
4 tyg. temu
Gdyby tak się wzajemnie powybijali, a później to samo Izrael z sąsiadami, na świecie wreszcie zapanowałby pokój.
Najnowsze komentarze (70)
Adam
4 tyg. temu
Jak wojna to wojna, rząd konta drugi rząd a społeczeństwo popatrzy niech się biją
biegly
4 tyg. temu
może tym razem hindusi dadza się spopielić w imie interesów usa a poliniakow to ominie...
do pismaka
4 tyg. temu
Pisze się "Chiny".
Hehe
4 tyg. temu
W sumie nie takie głupie. Na świecie jest jakieś 4 mld ludzi za dużo. Ubyłoby 3. No, chinole i hindusi, doroboty, naparzać się!
4tak8to.jest
4 tyg. temu
Jest to konflikt mocarstw ...tylko to nie Indie są tym drugim mocarstwem
fwfwgwg
4 tyg. temu
Na Dalekim Wschodzie ziemie południowe pożerad będą dzieci latającego smoka. Paostwo, gdzie raz do roku zmienia swój bieg rzeka, połknięte zostanie jednej godziny. Kraina słonia w dwóch godzinach połknięta będzie, l nie nasyci się smok latający, pożre krainę porannej świeżości. Wówczas smok latający zwróci na cztery wyspy głowę, kwitnące wyspy. Złamie na niej cztery zęby i krwią obficie plud będzie. Otrząśnie się i ruszy jak lawina poprzez kraj polujących z sokołem. Spadając z gór i wyżyn rzuci się całą siłą na kolosa zlepionego o glinianych nogach, który jest zawsze goły i głodny. W jednym dniu stłucze kolosa o glinianych nogach jak gliniany dzban. Popłyną strugi i rzeki krwi. Zlepiony kolos o glinianych nogach kurczyd się będzie w bólu i cierpieniu, a bał się ciągle ludu, gdzie rosną drzewa mamutowe, a cierpienie i ból, zniszczenie, przyszło od latającego smoka. Teraz smok tłuc będzie w bębny przez stepy, kurhany, a przed smokiem stanie Anioł wymiaru śmierci i blaskiem swej chwały wypełni to, co ma spotkad latającego smoka. Wypełni się Morze Kaspijskie i Wołga ciałami kolosa o glinianych nogach i dziedmi latającego smoka.
Robiii
4 tyg. temu
Pacyfik, to tam będzie arena walk III wojny św.
kamil
4 tyg. temu
Czytajcie Jacka Bartosiaka. Drabina eskalacyjna sięga zenitu. Świat jest na beczce prochu. Pandemia to zabawna igraszka w porównaniu do tego co czeka nas na PAcyfiku, Azji i Tajwanie
bCZIIIHf
kiero
4 tyg. temu
Chinole są coraz bardziej bezczelni i podporządkowują sobie sąsiadów bo czuja za sobą siłę militarną i gospodarczą.
nikli
4 tyg. temu
asteroid się zbliża to pogodzi zwaśnione strony
emerjack43
4 tyg. temu
Najważniejsze jest,że by nasi najmądrzejsi na świecie nie wsadzali nosa w ten konflikt.
znafca
4 tyg. temu
Polska zabrała Niemcom ( na rozkaz Stalina ) przestrzeń życiową dla 20 mln osób . Podręcznik ekologii mówi, że zniszczenie niszy ekologicznej ( przestrzeni życiowej ) jest równoznaczne pełnej eksterminacji osobników zamieszkującej dany obszar. Więc "chwytem " ekologicznym STalin zlikwidował 20 mln Niemców ( w znacznej mierze Słowian , aczkolwiek mówiących po niemiecku ) , a do tego ich nisze ekologiczną "na siłę " przypisał Polakom , czyniąc ich współuczestnikami ekosystemowej likwidacji Słowian zachodnich . Polacy zostali z musu "paserami ". I pogrobowcy STalina nadal takie rzeczy opowiadają , ze dobrze się dzieje gdy my kogoś likwidujemy , pozbawiamy majątku , czy robimy mu pod górkę, a źle się dzieje , gdy ktoś nam robi to samo . I do tego jeszcze siebie nazywają katolikami ( a oko za oko czy ząb za ząb - to raczej starsi bracia w wierze).
mondry
4 tyg. temu
Po co człowiek żyje ?
Jiss
4 tyg. temu
Wojna Indie vs Chiny byłaby reszcie światu na rękę
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić