aktualizacja 

Kadyrow: "Mojego zastępcę próbowali otruć". Apti Ałaudinow w szpitalu

Proputinowski przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow poinformował, że jego zastępca, Apti Ałaudinow otrzymał "kopertę z trującą substancją". Mężczyzna miał trafić do szpitala w Moskwie i "czuje się dobrze". Ałaudinow jest dowódcą jednostki "Achmat", która walczy w Ukrainie po stronie Rosji. Pojawiają się głosy, że mogą to być wewnętrzne konflikty wśród kadyrowców.

Kadyrow: "Mojego zastępcę próbowali otruć". Apti Ałaudinow w szpitalu
Kadyrow powiedział o próbie otrucia swojego pomocnika (Telegram)

Kadyrow twierdzi, że 8 lutego pomocnik Ałaudinowa otrzymał kopertę z "wiadomością". Według szefa Czeczenii list był nasączony trującą substancją. Jak pisze przyjaciel Putina na Telegramie, Ałaudinow zrozumiał, że to próba otrucia po "żrącym specyficznym zapachu".

Kadyrow: "Mojego zastępcę próbowali otruć"

Szef Czeczenii opisuje, że jego zastępca szybko podjął działania: użył płynu do dezynfekcji rąk i umył jamę nosową. - Podobnie zrobili pomocnicy generała, którzy mieli kontakt z kopertą - napisał Kadyrow.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin traci wsparcie. "Chaos będzie się pogłębiał"

Przekazał, że zatrutych przyjęto do punktu medycznego, gdzie "dzięki umiejętnym i kompetentnym działaniom szefa i dwóch ratowników medycznych, z których jeden okazał się zawodowym toksykologiem, uniknięto poważnych konsekwencji".

Ałaudinow trafił do szpitala

Dodał, że teraz Ałaudinow i dwóch jego pomocników przebywa w szpitalu w Moskwie i "czują się dobrze". Według niego są już wyniki śledztwa w sprawie zamachu. Kadyrow nie podał jednak więcej szczegółów. Nie sprecyzował też, gdzie dokładnie doszło do próby otrucia.

Alaudinow był wiceministrem spraw wewnętrznych Czeczenii. W 2019 roku opozycyjna "Nowaja Gazeta" napisała, że ​​Ałaudinow popadł w niełaskę po tym, jak rzekomo w ramach żartu uderzył w portret Kadyrowa. Wówczas lokalne media informowały, że Alaudinov został zatrzymany. Wkrótce nagrał wideo, w którym zdementował te plotki.

Dowódca kadyrowców

Po wybuchu działań wojennych na Ukrainie Ałaudinow został dowódcą jednostki specjalnej "Achmat". Jeszcze latem mówił, że celem rosyjskiej ofensywy są obwód doniecki, Kijów i Warszawa. Na antenie kanału telewizyjnego "Rossija 1" powiedział, że "nawet takimi skąpymi siłami i środkami już położyliśmy na łopatki całe NATO, Amerykę i Kijów, który jak kundel biega z przodu i szczeka".

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić