Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Komentarz usunięto. Muminki odpowiedziały Kai Godek

174
Podziel się:

Wpis Kai Godek o wyroku Trybunału Konstytucyjnego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem internautów. Wśród obelg i pochwał można było znaleźć bardzo zaskakujący komentarz. Oficjalne konto Muminków odpowiedziało na wpis polskiej działaczki.

Komentarz usunięto. Muminki odpowiedziały Kai Godek
Kaja Godek cieszy się z wyroku TK. Muminki powiedziały, co o tym myślą (Facebook.com, Kaja Urszula Godek)

"Wszystkie muminki są bezpieczne". Tymi słowami Kaja Godek miała poinformować swojego syna o wyroku Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji. "Muminki" to pieszczotliwe określenie, jakiego niektórzy rodzice dzieci z zespołem Downa używają na pociechy.

Wpis działaczki oczywiście cieszy się dużym zainteresowaniem internautów. Niektórzy wyrażają swoje poparcie, inni skrajnie przeciwne emocje. Jednak najbardziej zaskakujący komentarz zostawiło pod wpisem Godek oficjalne konto Muminków.

Dla Tove Jansson, która napisała i zilustrowała historie o Muminkach, wolność wyboru w życiu i sztuce były zawsze jednymi z najważniejszych wartości (...). Nie akceptujemy użycia historii o Muminkach do celów politycznych - napisali przedstawiciele Moomin Characters Oy Ltd.

Muminki kontra Kaja Godek. Komentarz został usunięty

Komentarz Muminków zebrał ponad 100 pozytywnych reakcji, zanim został usunięty. Nie wiadomo, czy ktoś uświadomił Moomin Characters Oy Ltd, że "muminki" są w Polsce od dawna używane do określania dzieci z zespołem Downa. Kaja Godek nie odpowiedziała na zarzut Muminków ani nie usunęła oryginalnego postu.

Zobacz także: Zobacz też: Protesty w Bydgoszczy. Tłum zebrał się w centrum miasta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(174)
WANIA
6 miesięcy temu
BANDEROWCĄ W POLSCE ZYJE SIĘ DOBRZE TO NAGRODA ZA WOŁYŃ
owl
2 lata temu
do wszystkich mówiących o Boskim prawie, szczególnie tych "uczonych w Piśmie" którzy nawet Nowego Testamentu nie przeczytali a w Biblii zapisane: " Dał im wolną wolę, język i oczy,uszy i serce zdolne do myślenia", kimże więc jest Pani Godek która ludziom odmawia wolnego wyboru.
doktor plama
2 lata temu
nigdy w 20 letniej karierze pracy z dziećmy ze specjalnymi potrzebami nie zetknąłem się, aby rodzice wyzywali swoje dzieci od muminków
xiądz
2 lata temu
Jak to było pięć lat temu z pewnym wyrokiem TK? "Spotkali się przy kawie i coś tam uradzili". Do dnia dzisiejszego wyrok nie został opublikowany. Może p. Kaja, skoro jest taka "prawomyślna" też i tym nieopublikowanym wyrokiem się zainteresuje.
Prawak
2 lata temu
Gdy patrzę w oczy Pani Godek to nie dostrzegam chęci czynienia tego świata lepszym, a wręcz nutkę sadyzmu - ma chore dziecko i zauważyła już, że łatwo nie jest. Skoro ona cierpi, uznała, że cierpieć powinni również wszyscy inni wokół. Inna kobieta ma urodzić, później poświęcić swoje życie na pielęgnację, społeczeństwo ma to sponsorować, a Pani Godek zbierać laury, że ratuje życie.
Veto
2 lata temu
Muminki się oburzyły, że nie można ich zabijać. Są za wolnością, dlatego każdy powinien mieć prawo je zabić :/ Czy tylko ja widzę tu błąd logiczny?
robo
2 lata temu
Zadowolona jesteś ? Zobaczysz ilu ludzi umrze z powodu wzrostu zakażeń na covid a niestety przyczyniłaś się do tego razem z prezesem.
Ada
2 lata temu
O czym ty piszesz, gwałt to prawo do wyboru, albo rodzenie dziecka tak zdeformowanego że nie możesz na nie patrzeć i umiera ci na rękach?! To obrona martwego życia, pomysł kleru, finalizowany przez PiS i fanatyków. na pewno nie życia , czyjegokolwiek.
Ada
2 lata temu
Godek to zrobiła wyłącznie dla celów politycznych i podlizania się kościołowi, tu nie ma mowy o obronie życia. Kobieta bez wiedzy , fanatyczka. Jestem za życiem kobiet, a nie martwych płodów w imię chocholego tańcu szarlatanów z kleru.
Poznaniak
2 lata temu
Z niej taka matka , która zamiast zajmować się chorym dzieckiem, chodzi na wiece. Wiecie dla czego jest nieszczęśliwą fanatyczką i chcę abyście jej byli współnieszczęśliwi. Frazesami i kłamstwami o życiu , hipokryzją się kieruje ten potwór. Jakim trzeba być psychicznie uszkodzonym aby cieszyć się z porodu martwego płodu? Tylko kler i PiS, taki cyniczny może być.
Wiola
2 lata temu
Pani Godek jest zazdrosna, że innym kobietom jest lepiej, że są młodsze, ładniejsze, wypoczęte i mają WYBÓR, jakiego chcą życia. Kaja Godek postanowiła urodzić dziecko z zespołem Downa i chyba tego żałuje, myśli sobie, jak byłoby jej dobrze, gdyby miała inny los, gdyby podjęła inna decyzję. Potem chce się ukarać za te złe myśli, więc działa na polu całkowitego zakazu aborcji, a potem myśli sobie - dobra Godek, dobra matka. Jak ona musi zazdrościć innym kobietom szczęścia, a może tego, że w ogóle nie mają dzieci i są po prostu szczęśliwe. Powinna iść do psychiatry, nienawiść, to choroba!
sagittarius
2 lata temu
to już swojego dziecka nie można nazywać Muminkiem? trzeba mieć na to pozwolenie spadkobierców Tove Jansson? To tak wygląda wolność wyboru?
buhaha
2 lata temu
wszystkim przyszłym dzięki niej nikt nie musi martwić się że ktokolwiek zaproponuje im aborcje
pepe
2 lata temu
Proste, zemsta Pani Godek ...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić