Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Kanał Sueski. Koniec blokady. Ever Given zdjęty z mielizny

23
Podziel się

Zakończyła się blokada Kanału Sueskiego. W sobotę poinformowano, że wszystkie 422 statki, które stały "w korku", przepłynęły już przez kanał. Blokada trwała kilka dni.

Kanał Sueski. Koniec blokady. Ever Given zdjęty z mielizny
Kanał Sueski został odblokowany. (Getty Images)
bEJUuOAB

Kontenerowiec Ever Given osiadł na mieliźnie i zablokował Kanał Sueski 23 marca. Statki nie mogły przepływać w żadną stronę - łącznie utknęło ich tam 422. Przez ten niefortunny wypadek światowy transport wodny został sparaliżowany.

Koniec blokady Kanału Sueskiego

Po kilku dniach udało się zepchnąć kontenerowiec z mielizny, a pozostałe statki w końcu mogły ruszyć. Władze Kanału Sueskiego poinformowały w sobotę, że wszystkie przepłynęły przez kanał, kończąc tym samym blokadę.

bEJUuOAD

Osama Rabie, prezes Zarządu Kanału Sueskiego (SCA), powiedział, że ostatnie 85 statków przepłynęło przez kanał w sobotę. Dodał, że w sprawie toczy się śledztwo, które ma na celu zbadać okoliczności wejścia 400-metrowego statku na mieliznę. Rabie twierdzi, że silny wiatr mógł nie być jedyną przyczyną wypadku i mogło dojść do awarii lub błędu ze strony załogi.

Dochodzenie idzie dobrze i potrwa jeszcze dwa dni, a potem ogłosimy wyniki - przekazal w oficjalnym oświadczeniu.

23 marca 400-metrowy kontenerowiec Ever Given osiadł na mieliźnie Kanału Sueskiego. Statek płynął z portu Yantian w Chinach do Rotterdamu w Holandii. Zablokował transport w obie strony, co sparaliżowało dostawy z całego świata. Przez Kanał Sueski przepływa ok. 10 proc. światowego handlu.

bEJUuOAJ
Zobacz także: Kanał Sueski odblokowany. Dzień nie był przypadkowy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJUuOBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
John
7 miesięcy temu
Solidne dziennikarstwo, nawet nazwy poprawnej nie mozecie podac.
ok0
7 miesięcy temu
cyt[Koniec blokady.]Pyta się, planowa blokada czy przypadek
jaki kanał
7 miesięcy temu
Pokażcie go z góry
bEJUuOBf
Sam szukaj pr...
7 miesięcy temu
Ever Given czeka teraz grzecznie na Wielkim Jeziorze Gorzkim (fragment Kanału Sueskiego) na częściowy rozładunek, aby sprawdzić, co faktycznie przewoził. Nie ma przypadków. Najlepsze przed nami...
Leniiom
7 miesięcy temu
Nawet nie chce się przeczytać poprawnej nazwy tego statku!!!!
Dlaczego
7 miesięcy temu
wyginęły dinozaury? Gdyby przy budowie Kanału Sueskiego zatrudnili specjalistkę od kopania na metr głębokości w trudnym terenie ziemi panią Kopacz to nie byłoby podobnych przypadków zaliczenia mielizny. Nie wiem tylko czy znalazłaby czas w przerwach między rzucaniem kamieniami w dinozaury skutkiem czego te sympatyczne zwierzęta po prostu wyginęły.
Dr inż.
7 miesięcy temu
- specjalista od wszelkich kanałów. Gdyby natura chciała to by tej pani, której respirator kojarzy się z inspiratorem oraz jej niezbyt rozgarniętym zwolennikom więcej rozumu dała.
nori
7 miesięcy temu
Kanał ! Czy kanał nas słyszy ? Jarek z Brudzińskim , obaj w nowych trampkach , pytają , czy mają zabrać ze sobą łopaty .
Inspirator
7 miesięcy temu
Gdyby natura chciała to by głębszy kanał wykopała. Czego jeszcze nie rozumiecie?
kiki
7 miesięcy temu
"Dochodzenie idzie dobrze.." ??? czy glupota potrafi takze"chodzic"???????
kontroler
7 miesięcy temu
No , Nie udalo sie chazharom tym razem , chcieli zablokowac , ale Niemiecka firma odparla ataki , teraz bedzie juz scisla kontrola wszytskiego
Adam
7 miesięcy temu
Kontenerowiec "Ever Given"? To bezsensowna nazwa i nie tego statku... Czytać się redaktorom nie chce tego, co na burcie napisane parometrowej wielkości literami?
Jejku
7 miesięcy temu
No to plastikowe śmieci jednorazowe jadą znowu do dyskontów
bEJUuOAX
Chomik
7 miesięcy temu
Może by tak poprawnie wpisać nazwę statku Evergreen.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić