Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kandydatka Lewicy nie owija w bawełnę. Tak mówi o kampanii wujka z PiS

13

W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego o sukces będą walczyć m.in. Wojciech Kolarski (PiS) oraz Dorota Kolarska (Lewica). Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Kolarska to bratanica kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Podczas rozmowy z "Faktem" postanowiła ocenić jego kampanię. Padły mocne słowa.

Kandydatka Lewicy nie owija w bawełnę. Tak mówi o kampanii wujka z PiS
Dorota Kolarska dosadnie o kampanii swojego wujka (Getty Images, Instagram)

Dorota Kolarska wywodzi się z partii Razem, a w wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje z list Lewicy (okręg: Małopolska). Jej wujek Wojciech Kolarski do rywalizacji o miejsce w PE przystąpi zaś z list Prawa i Sprawiedliwości (okręg: Wielkopolska).

W trakcie kampanii wyborczej w okręgu Kolarskiego przemawiał prezydent Andrzej Duda. Głos zabrał na uroczystościach z okazji dnia samorządu terytorialnego. Głowa państwa zachęcała wyborców do dokonania "mądrego wyboru".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Rozenek o sytuacji na wschodniej granicy.

Dorota Kolarska oceniła tymczasem, że zaangażowanie prezydenta w kampanię wyborczą nie jest dobre.

No, ja te działania oceniam raczej negatywnie w kontekście tego, że tak jak mówię, myślę, że taka figura prezydenta mimo wszystko powinna trochę odsunąć, odsunąć się od polityki, bo to też jest kwestia poczucia, że wszyscy Polacy są gdzieś reprezentowani i angażowanie się politycznie trochę to przekreśla. Także no tak jak mówię, oceniam to negatywnie - stwierdziła w rozmowie z "Faktem".

Dorota Kolarska o ruchach prezydenta Andrzeja Dudy

Za pośrednictwem tabloidu kandydatka Lewicy odniosła się do poczynań prezydenta Andrzeja Dudy. Powiedziała, że to nie pierwszy raz, kiedy demonstruje on swoje wyborcze preferencje.

No niestety, Andrzej Duda w swoich kadencjach pokazywał wielokrotnie, że prezydentem nas wszystkich nie jest. No a teraz tego typu zaangażowanie też myślę, że jest po prostu niepotrzebne - podsumowała Dorota Kolarska.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić