Katastrofa budowlana w USA. Służby: To tykająca bomba

11

W niedzielę wieczorem w mieście Davenport w stanie Iowa częściowo zawalił się sześciopiętrowy budynek mieszkalny. Rumowisko przeszukują strażacy z psami tropiącymi. Do tej pory uratowano osiem osób. Jak informują media, w przeszłości mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali problemy właścicielowi budynku.

Katastrofa budowlana w USA. Służby: To tykająca bomba
Zawaleniu uległa tylna część budynku (Twitter)

Do katastrofy budowlanej doszło w Davenport, w stanie Iowa. Służby zostały wezwane na miejsce zdarzenia w niedzielę przed godziną 17:00 czasu lokalnego.

Zawaleniu uległa tylna część sześciopiętrowego budynku. W chwili katastrofy w mieszkaniach mogło przebywać nawet kilkadziesiąt osób.

Strażacy uratowali siedem osób i ewakuowali z budynku kilkanaście innych osób – powiedział podczas konferencji prasowej szef straży pożarnej w Davenport Michael Carlsten.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kupili prawie stuletni dom, urządzają go po kawałku. "Decyzję podjęliśmy w pięć minut"

Akcję poszukiwawczą kontynuowano także w nocy. Z najnowszych doniesień mediów wynika, że uratowano kolejną, ósmą osobę. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Strażacy przeszukują rumowisko z narażeniem życia. Budynek jest tykającą bombą, a służby obawiają się, że dojdzie do zawalenia się całej konstrukcji. Chociaż nie ma informacji na temat osób, które mogłyby zostać uwięzione pod gruzami, służby nadal pracują na miejscu zdarzenia.

Michael Carlsten przekazał, że na razie nie ma informacji na temat ofiar śmiertelnych. Nie podano, ile osób zostało rannych.

Mieszkańcy nie są zaskoczeni

Według CNN, przyczyna zawalenia się stanu Iowa nie została ustalona. Po zawaleniu się części budynku doszło do "dużego wycieku gazu ziemnego", a z rur tryskała woda. Służbom udał się opanować sytuację.

Mieszkańcy mówią, że nie są zaskoczeni tym, co się wydarzyło. Zanim doszło do katastrofy, lokatorzy mieli wielokrotnie zgłaszać konieczność wykonania różnych napraw.

Uskarżano się głównie na problemy z hydrauliką i elektrycznością. Według najemców i okolicznych mieszkańców, budynek był w złym stanie. Tylko 2022 roku wydano blisko 20 pozwoleń na przeprowadzenie remontu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić