Katolicka szkoła i lesbijka. W szkole wybuchł wielki skandal

29

Uczniowie, ale i absolwenci Akademii Beneta w Lisle (Stany Zjednoczone, stan Illinois) zgromadzili się przed placówką, by protestować przeciwko decyzji władz. Oburzyło ich to, że katolicka szkoła nie chciała zatrudnić nauczycielki będącej w związku z kobietą.

Katolicka szkoła i lesbijka. W szkole wybuchł wielki skandal
Benet Academy (Wikimedia Commons)

Demonstracja miała charakter pokojowy. Uczniowie i absolwenci szkoły uznali, że muszą się wstawić za nauczycielką Amandą Kammes, która tworzy małżeństwo z kobietą. Stwierdzili, że nie jest to powód, by ją potępiać.

Początkowo trenerka lacrosse spełniała wszelkie warunki i chciano ją przyjąć do pracy. Gdy jednak wyszło na jaw, jaką ma orientację, propozycja została wycofana.

Nie spodziewałam się, że Akademia Beneta kiedykolwiek dokona takiego wyboru - powiedziała 27-letnia absolwentka szkoły w rozmowie z "The Washington Post".

Do sprawy odniosła się rzeczniczka katolickiej szkoły. - Jako szkoła katolicka zatrudniamy osoby, których życie ukazuje podstawowe nauki Kościoła. Chcemy zapewniać odpowiednią edukację i formowanie wiary młodych ludzi, którzy zostali powierzeni naszej opiece - powiedziała Jamie Moss, cytowana przez Associated Press.

Studenci zaprotestowali. Dopięli swego!

Uzasadnienie Akademii Beneta nie spodobało się studentom - zarówno tym obecnym, jak i byłym. Zorganizowano protest i napisano petycję. To przyniosło efekt. Władze akademii ponowiły ofertę współpracy dla trenerki.

Rada Dyrektorów wydała natomiast oświadczenie. Zapewniono, że szkoła będzie chciała stawiać na dialog. Zamierza poznawać opinie uczniów. Widać zatem, że ta sytuacja może doprowadzić do pozytywnych zmian.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić