Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Katolicka szkoła i lesbijka. W szkole wybuchł wielki skandal

14
Podziel się

Uczniowie, ale i absolwenci Akademii Beneta w Lisle (Stany Zjednoczone, stan Illinois) zgromadzili się przed placówką, by protestować przeciwko decyzji władz. Oburzyło ich to, że katolicka szkoła nie chciała zatrudnić nauczycielki będącej w związku z kobietą.

Katolicka szkoła i lesbijka. W szkole wybuchł wielki skandal
Benet Academy (Wikimedia Commons)
bEUCCmHV

Demonstracja miała charakter pokojowy. Uczniowie i absolwenci szkoły uznali, że muszą się wstawić za nauczycielką Amandą Kammes, która tworzy małżeństwo z kobietą. Stwierdzili, że nie jest to powód, by ją potępiać.

Początkowo trenerka lacrosse spełniała wszelkie warunki i chciano ją przyjąć do pracy. Gdy jednak wyszło na jaw, jaką ma orientację, propozycja została wycofana.

bEUCCmHX
Nie spodziewałam się, że Akademia Beneta kiedykolwiek dokona takiego wyboru - powiedziała 27-letnia absolwentka szkoły w rozmowie z "The Washington Post".

Do sprawy odniosła się rzeczniczka katolickiej szkoły. - Jako szkoła katolicka zatrudniamy osoby, których życie ukazuje podstawowe nauki Kościoła. Chcemy zapewniać odpowiednią edukację i formowanie wiary młodych ludzi, którzy zostali powierzeni naszej opiece - powiedziała Jamie Moss, cytowana przez Associated Press.

Studenci zaprotestowali. Dopięli swego!

Uzasadnienie Akademii Beneta nie spodobało się studentom - zarówno tym obecnym, jak i byłym. Zorganizowano protest i napisano petycję. To przyniosło efekt. Władze akademii ponowiły ofertę współpracy dla trenerki.

bEUCCmId

Rada Dyrektorów wydała natomiast oświadczenie. Zapewniono, że szkoła będzie chciała stawiać na dialog. Zamierza poznawać opinie uczniów. Widać zatem, że ta sytuacja może doprowadzić do pozytywnych zmian.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCCmIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
adi
2 miesiące temu
Oczywiście, gdyby szkoła propagująca LGBT nie przyjęła nauczyciela dlatego że jest praktykującym katolikiem to nie było by problemu. Nikt by nie protestował bo to przecież ich prawo.
Fghj
2 miesiące temu
Niech idzie pracować do innej liberalnej szkoły. Ucziowie też mogą znienić szkołę. Z tym ze tylko katolickie w us trzmaja poziom inne to patologia.
katolik
2 miesiące temu
Przecież tam co drugi uczeń to LGBT to nie może nauczyciel być les , gey i być katolikiem przecież i jedno idrugie da się pogodzic i do kościoła można chodzić i być katolikiem .
bEUCCmIz
Yyyy
2 miesiące temu
Teraz to chyba taka moda na takie dziwne zachowania. Normalności się nie popiera tylko wszystko inne. CO ZA ŚWIAT !!!!!!!
Atheista
2 miesiące temu
Niev rozumiem problemu, szkola katolicka opiera sie na biblii, a ta wyraznie pisze by homo kamieniowac na smierc.
antyfan
2 miesiące temu
Szkołą zadziałała zupełnie bez sensu. Jest wiele szkół, gdzie ta pani znajdzie pracę. Tak samo, jak wiele jest szkół, w których katolik pracy nie znajdzie. Całe to usa chyli się ku upadkowi.
kocia
2 miesiące temu
jak może szokować cos co istnieje od zarania,czy głupie wciąż w szoku po oderwaniu od pluga przez granat?
Dynio
2 miesiące temu
Już jest po Ameryce tam już nikt nie chce jechać
Bob
2 miesiące temu
W kościele podobno najbardziej liczy się człowiek, a podstawowym przykazaniem jest to o miłości bliźniego. Niestety, najmniej pojęcia o tym mają rzekomo najżarliwsi wyznawcy. Nie rozumieją nauki swojego kościoła? Są aż tak zakłamani?
Swiniak
2 miesiące temu
Jestem kucharzem, muzulmanska restauracja nie chciala mnie zatrudnic bo gotuje tylko swinie. Kto sie za mnie wstawi?
vbfb
2 miesiące temu
Do sprawy odniosła się rzeczniczka katolickiej szkoły. - Jako szkoła katolicka zatrudniamy osoby, których życie ukazuje podstawowe nauki Kościoła. I tak ma być
Obey
2 miesiące temu
Osoby homoseksualne nie posiadają zdolności integralności płciowej w sobie i jako takie nie powinny uczyć przedmiotów dotyczących więzi ludzkich ponieważ same nie były zdolne do zawarcia prawidłowego związku. Mogą za to uczyć cukiernictwa czy też naprawiać rowery. To takie proste.
gnago
2 miesiące temu
A jarzą tą nazwę szkoły . Dyrekcja powinna stwierdzić ze zatrudni ta les jak najbliższa medresa zatrudni kilka nauczycielek. Oczywiście pod naciskiem oburzonych studentów tejże.
bEUCCmIr
tata
2 miesiące temu
no i git, ja ogólnie nie popieram tych wszystkich lgbt i innych, ale w życie im się wtrącać nie chcę, jak tak lubią, to co mnie to obchodzi?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić