Robert Czykiel| 

Kiedy będą otwarte salony fryzjerskie? Rzecznik rządu podał termin

28

Właściciele salonów fryzjerskich nerwowo czekają na możliwość otwarcia swoich zakładów. Możliwe, że jeszcze w maju będą mogli przyjmować klientów, co przyznał Piotr Muller.

Koronawirus w Polsce. Fryzjerzy niebawem mogą wrócić do pracy
Koronawirus w Polsce. Fryzjerzy niebawem mogą wrócić do pracy (Pixabay)

Od poniedziałku 4 kwietnia znowu mogą być otwarte m.in. galerie handlowe, miejsca noclegowe, żłobki i przedszkola. Zielone światło w środę dał premier Mateusz Morawiecki, gdy ogłosił kolejny etap odmrażania polskiej gospodarki. Na swoją kolej jednak nadal czekają m.in. fryzjerzy.

Koronawirus w Polsce. Kiedy będą otwarte salony fryzjerskie?

Jest szansa, że niebawem to się zmieni. Polsat News zapytał rzecznika rządu o planowany termin otwarcia salonów fryzjerskich. Piotr Muller zdradził, kiedy to może nastąpić.

W następnym etapie na pewno to będą również salony fryzjerskie. Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja - mówi rzecznik rządu.

Koronawirus w Polsce. Kiedy będą otwarte salony kosmetyczne?

Pozostają jeszcze salony kosmetyczne, które są w takiej samej sytuacji. Tutaj także powiało optymizmem. Głos w tej sprawie zabrał Główny Inspektor Sanitarny MSWiA, choć on nie chciał podawać żadnego terminu.

Mam nadzieję, że niedługo zakłady kosmetyczne i fryzjerskie również zostaną otwarte. M.in. z tego względu, żebyśmy nie zaczynali z wyglądu przypominać ludzi pierwotnych, tylko zadowolonych, nowoczesnych Europejczyków - komentuje w RMF FM Marek Posobkiewicz.

Oczywiście należy się liczyć z tym, że w salonach fryzjerskich i kosmetycznych będzie obowiązywać reżim sanitarny. Na szczegóły jednak trzeba jeszcze trochę poczekać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić