aktualizacja 

Kiedy koniec maseczek? Ważne słowa Adama Niedzielskiego

63

Póki co maseczki są obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych. Kiedy nakaz zakrywania twarzy zostanie zniesiony? Do tej kwestii w środę odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kiedy koniec maseczek? Ważne słowa Adama Niedzielskiego
Adam Niedzielski (Marcin Obara)

Od 1 marca 2022 roku w Polsce przestaną obowiązywać niemal wszystkie obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią COVID-19. Nie będzie już limitów klientów w sklepach, kinach czy na siłowniach. Maseczki natomiast jeszcze z nami zostają.

Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach - tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski - zaznaczał na środowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Do obowiązku zakrywania twarzy odnosił się też minister zdrowia Adam Niedzielski. - Jeżeli chodzi o kwestię maseczek i tych regulacji, które pozostały, to tutaj zdecydowaliśmy jeszcze nie podejmować decyzji, ponieważ od tego tygodnia dzieci wróciły do szkoły. Mamy w związku z tym zwiększone ryzyko transmisji w szkołach - spostrzegał.

Decyzja ws. maseczek za dwa tygodnie?

Nie wiadomo, kiedy obowiązek zakrywania twarzy może zniknąć. Minister Niedzielski dał jednak nadzieję na to, że decyzja w tym zakresie zapadnie w ciągu dwóch tygodni.

Nie podam, oczywiście, dokładnej daty, ale obserwując trendy, które będą związane z powrotem dzieci do szkół, będziemy podejmowali tę decyzję pewnie najwcześniej w perspektywie dwóch tygodni - podkreślał.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić