Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Kiedy powrót do szkół uczniów klas 4-8? Oto najwcześniejszy możliwy termin

116
Podziel się

Cały czas zdecydowana większość uczniów jest skazana na naukę zdalną. To jeszcze długo się nie zmieni. Kiedy najwcześniej jest możliwy powrót do szkół?

Kiedy powrót do szkół uczniów klas 4-8? Oto najwcześniejszy możliwy termin
Uczniowie jeszcze poczekają na powrót do szkoły (Unsplash.com)
bEUuUJoB

Polska jest obecnie na etapie stopniowego luzowania obostrzeń. Od piątku znowu możemy korzystać z noclegów, uprawiać sport na świeżym powietrzu, czy pójść do kina lub teatru. Nowe rozporządzenie jednak niewiele zmieniło w edukacji.

Kiedy jest możliwy powrót do szkół?

Szkoły nadal są zamknięte dla zdecydowanej większości uczniów. W tej chwili stacjonarne lekcje odbywają się tylko dla klas I-III oraz w przedszkolach i placówkach wychowania przedszkolnego.

bEUuUJoD

Zdalne nauczanie obowiązuje uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Kiedy możliwy jest powrót tradycyjnego nauczania? Najwcześniej na początku marca, bo obecne obostrzenia obowiązują do 28 lutego.

Dużo może zależeć od szczepień, z których mogą korzystać nauczyciele. Z ostatnich informacji wynikało, że z takiej możliwości chce skorzystać 268 tys. nauczycieli.

bEUuUJoJ

Uczniowie klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie już od 26 października. Na razie muszą się uzbroić się w cierpliwość, zanim wszystko wróci do normy.

Zobacz także: Michał Dworczyk adresatem apelu. AstraZeneca dla woźnych?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUuUJpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(116)
Szymon
9 miesięcy temu
Ta nauka zdalna mi miesza w głowie. Bardzo chciałbym, żeby wszystkie klasy wróciły do szkoły.
Głos młodzież...
9 miesięcy temu
A może by tak posłuchać, co my mamy do powiedzenia...
ała
9 miesięcy temu
mnie już plecy bolą proszę
bEUuUJpf
Nauczyciel
9 miesięcy temu
Współczuję dzieciom,dzieciństwo im kradniecie,programy przeładowane,każdy nawiedzony nauczyciel myśli,że jego przedmiot najważniejszy,powinno się wyrzucić część głupot z programów,a uczyć rzeczy przydatnych w życiu,nauka o człowieku,zdrowiu,psychologia,etyka,a nie układ krwionośny żaby czy głupie przydawki i budowy zdań, idiotyczne niektóre lektury
1239045290
9 miesięcy temu
proszę puścić moje dziecko do szkoły!!!!
Natalia
10 miesięcy temu
Bardzo bym chciala abysmy wkońcu wrucili do szkoly wielu uczniów o tym marzy.Niektorzy nie mogą wychodzic na świerze powietrze a to jest bardzo wazne bo umysł wtedy się dotlenia! Poza tym naprawde teraz nie ma dnia bez kartkowki lub sprawdzianu NAUKA NA OKRĄGŁO.
licealistka
10 miesięcy temu
Wszyscy piszą, że na zdalnych uczniowie ściągają, a w szkole to niby nie???? Jeśli nauczyciel nie patrzy to nawet w szkole można ściągać.
Zosia
10 miesięcy temu
Jestem po prostu przerażona. Nie wytrzymuję już psychicznie. Mam momenty kryzysowe gdy płaczę, bo po prostu już nie daję rady tego wszystkiego udźwignąć. Aktualnie chodzę do VII klasy szkoły podstawowej - niby jeszcze trochę czasu zostało, ale tak naprawdę już małymi krokami zaczynam przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty i martwię się, czy ja go napiszę w normalnych warunkach. Z większością moich znajomych nie widywałam się od końca października (jak już to może raz). Niektóre osoby z mojej klasy nie mają komfortowych warunków do nauki zdalnej - nie jest to tylko brak odpowiedniego sprzętu czy to, że podczas lekcji w domu jest kilka osób. Chodzi tu też o sytuacje, które dzieją się pomiędzy domownikami. Zastanawiam się, czy przy decyzji o zamnknięciu szkół i przejściu na nauczanie zdalne ten problem został wzięty pod uwagę. Myślę też nad jedną sprawą - w zasadzie po co szkoły zostały zamknięte? Bo jeden uczeń czy nauczyciel na krzyż miał pozytywny? Bo niewłaściwe zasady zostały ustalone? Moim zdaniem to, że już czwarty miesiąc siedzimy na zdalnym wyrządzi więcej szkód niż pożytku. Jeżeli oni w ogóle planują powrót do szkół przed zakończeniem roku szkolnego to bardzo mnie ciekawi to, czy to rząd ustali jasne zasady czy powtórzy się sytuacja z końca wakacji i wszystko zostanie za przeproszeniem zwalone na dyrektorów. Po prostu tęsknię za normalnością, przypuszczam, że nie tylko ja...
nauczanie zda...
10 miesięcy temu
mordy my mamy raz na miesiąc sprawdziany od pazidziernika więć spoko ja tam moge do końca roku siedzieć ale od nowego roku musimy iść do szkoły pozdrawiam M.M
Sawa
10 miesięcy temu
Będą negatywne efekty zdalnego nauczania. Nie rozumiem jak decydenci mogli nie wziąść pod uwagę, że kl. IV maja nowy tryb nauczania i oceniania, a ubiegły rok dla nauki był stracony bo strajki nauczycieli, a później Qovid. Lekcje zdalne są parodią nauczania, a sprawdziany w formie quizów, to nie to samo co zwylky sprawdzian, zwłaszcza z matematyki. Nauczyciele od uczniów wymagają normalnie, ale sami niewiele w dydaktykę i sprawdzanie jej efektow wnoszą. Niektórzy prowadzą lekcje z domu przy jednoczaesnej opiece nad własnymi pociechami. Uczniom to się podoba, ale efekt zdalnego, pozornego nauczania jest żaden. I weź ich szanuj, kiedy sami etos swojego zawodu dawno zapomnieli, a obecna sytuacja tylko im sprzyja. Wszystkie obowiązki przerzucili na rodziców, a jak sprawdziany ich pracy "skutecznie ocenią", to kolega da korepetycje, a uczniom kolegi. Przy nornslnej nauce trochę się przykładali, teraz maha wszystko w nosie. Byle program zrealizować na papierze. Stąd tyle kartkówek. I tak cały rocznik kl. IV bedzie musiał brac korepetycje, by nadrobić zaległości po strajkach i qowidzie, jeśli rodzice nie mają czasu albo zacięcia nauczycielskiego popartego wiedzą, by pociechy do sprawdzianów i qwizów samodzielnie przygotować.
Wiktoria
10 miesięcy temu
Gdy uczniowie wrócą, nauczyciele bedą piłować materiał nauczania, przy czym dziennie bedzie nakladanie odp ustnych, kartkowki,sprawdziany,orace na lekccji, prace po lekcji, tylko temy bo do marca zwlekali z przydzielaniem ocen, juz stres przed maturzystami jest taki ze musza sie uczyc na egzaminy a tu dojdzie przymus nauki w kierunku zapamietaj to dzis wszystko na raz i nikogo nie obchodzi ze sie nie da, uczen ma umiec i juz.
Weronika
10 miesięcy temu
Powinniśmy się cieszyć że nasze dzieci są zdrowe a nie robić problemy o to że nie chodzą do szkoły. A co jak pójdą i się zarażą wtedy będziecie sobie pluć w brodę. Pozdrawiam
Matka
10 miesięcy temu
Nauczanie zdalne to jedna wielka pomyłka. Co z tego ze dzieci siedza słuchają notują jak i tak rodzic poświeca dodatkowy czas na dotłumaczenie poznanych lekcji.wszystkie klasy powinny chodzić normalnie. 1-3 nie jest zagrozone od zarażenia ale 4-8 juz jest. Paranoja co sie dzieje. Przestancie mieć klapki na oczach wirusy były i będą.
bEUuUJoX
Nauczyciel on...
10 miesięcy temu
Cały czas MEN mówi o powrocie klas ósmych do szkół, tylko nikt w tym ministerstwie nie zdaje sobie sprawy, że puszczając tylko ósme klasy rozłożą na łopatki nauczanie zdalne w pozostałych klasach. Panie Ministrze, jako osoba odpowiedzialna za oświatę w Polsce, w jakie łącza wyposażył Pan szkoły? Które wytrzyma obciążenie (przesył w czasie rzeczywistym dźwięku i obrazu) kilkunastu,kilkudziesięciu nauczycieli, którzy w tym samym czasie będą z jednego łącza prowadzić lekcje online. No i jeszcze np. W tym samym czasie administracja szkoły będzie realizować swoje codzienne obowiązki (oni tez korzystają z internetu). Temat do przemyślenia specjaliści z MEN.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić