Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Kierowca rosyjskiej haubicy zamienił się w Ghost Ridera. Celne uderzenie Ukraińców

W sieci pojawiło się niezwykłe nagranie ze zniszczenia rosyjskiej haubicy samobieżnej Msta-S. Żołnierze z Peczerskiej Brygady Ukraińskiej Gwardii Narodowej celnie uderzyli w pojazd wojskowy, doprowadzając do jego pożaru. Kierowca starał się uniknąć zestrzelenia, ale nic z tego nie wyszło.

Kierowca rosyjskiej haubicy zamienił się w Ghost Ridera. Celne uderzenie Ukraińców
Palący się wojskowy rosyjski pojazd wyglądał jak jadąca kula ognia (Twitter)

Nagranie opublikował doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Widzimy na nim, jak ukraińscy wojskowi celują w poruszający się, wojskowy pojazd. Po chwili pocisk trafia w haubicę samobieżną Msta-S.

Opancerzony pojazd natychmiast stanął w płomieniach. Kierowca haubicy próbował jeszcze ratować sytuacje i zaczął uciekać. Gwałtowny wybuch sprawił, że rosyjski sprzęt zaczął przypominać uciekającą kulę ognia.

Kierowca haubicy próbował uciec, ale zamienił się w Ghost Ridera - w obrazowy sposób sytuację opisał Heraszczenko.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraińska kontrofensywa trwa. Zachód dozbraja sojuszników

Ukraińcy powoli odbijają kolejne miejscowości. Ostatnio z rąk Rosjan odbili m.in. Robotyne w obwodzie zaporoskim. Mimo to (według amerykańskich mediów w tym m.in. Wall Street Journal) trwa spór między Kijowem i Waszyngtonem dotyczący charakteru prowadzonych działań kontrofensywnych oraz ich postępu.

Zachód zwraca uwagę, że plan ukraińskich sił zbrojnych jest realizowany zbyt wolno. Władze Ukrainy wskazują z kolei, że potrzebują nowych dostaw broni.

Z tego względu niektóre kraje NATO już zobowiązały się do przekazania ukraińskim sojusznikom samolotów F-16. Na ten moment wiadomo, że z pewnością zrobią to Duńczycy i Holendrzy.

Amerykańskie media podają również, że kraje europejskie będą przyspieszać dostawę broni na front. Wszystko przez widmo zwycięstwa Donalda Trumpa w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w USA. Niektóre kraje już szykują umowy ze Stanami Zjednoczonymi, które ograniczyłyby wpływ Waszyngtonu w zakresie wysyłania uzbrojenia dla ukraińskiego wojska.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić