Klamka zapadła. Tego będą uczyć w polskich szkołach

Co rusz zmienia się program nauczania w polskich szkołach. Niektóre elementy są modyfikowane, a ponadto dodaje się nowe rzeczy. Wiadomo już, czego uczniowie zaczną się uczyć za dwa lata. Będziecie zaskoczeni.

Klamka zapadła. Tego będą uczyć w polskich szkołach
Minister Przemysław Czarnek (PAP, Albert Zawada)

Krótko po wybuchu wojny w Ukrainie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pokusił się o ważną zapowiedź. Stwierdził, że istnieje konieczność wprowadzenia zmian w edukacji dla bezpieczeństwa. Jakich?

Wspomniany przedmiot pojawia się w szkołach już od wielu lat. Zajmuje jednak zaledwie godzinę w tygodniu w klasie ósmej szkoły podstawowej, a także w szkole średniej.

Do tej pory podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie dowiadywali się, jak udzielić pierwszej pomocy. Pojawiały się też inne wątki, choćby instrukcja sprawnej ewakuacji.

W przyszłości zakres tego przedmiotu zostanie rozszerzony. W ramach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie mają przechodzić pełną i profesjonalną naukę strzelania, o czym informuje "Super Express".

Nauka strzelania w szkole. Przemysław Czarnek zapowiada zmiany

Już od jakiegoś czasu pojawiały się sygnały, że młodzież będzie się uczyć strzelania. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyraźnie zaznacza, że ma to związek z wojną w Ukrainie.

Co do nauki strzelania, jak zwykle, jest to pomysł środowiska nauczycielskiego, z którym współpracuję w ramach rozmaitych grup doradczych. To jednak przede wszystkim odpowiedź na to, co dzieje się na Ukrainie - powiedział Czarnek w rozmowie z "SE".

Nauka strzelania w szkole ma być zdaniem ministra swego rodzaju zabezpieczeniem dla młodej osoby. Rozporządzenie w sprawie wprowadzenia tego elementu do programu zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa zostało już podpisane.

Wiadomo, że uczniowie będą się uczyć strzelania m.in. z broni pneumatycznej i kulowej. Pierwsze tego typu szkolenia odbywać się mają za dwa lata. Oczywiście, za prowadzenie zajęć ze strzelania odpowiadać będą osoby z odpowiednimi kwalifikacjami.

Zobacz także: Afera wokół podręcznika do HiT. "Blamaż i skandal"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić