Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Kolejna duża sieć rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia. Zmiany już w tym roku

12

Już jakiś czas temu ze sprzedaży żywego karpia zrezygnowały takie sklepy jak między innymi Selgros, Auchan czy też Tesco Polska. Teraz do tego grona dołącza Carrefour.

Kolejna duża sieć rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia. Zmiany już w tym roku
Carrefour wycofuje ze sprzedaży żywego karpia (Pixabay)

Sieć handlowa Carrefour podjęła bardzo ważną decyzję. Zdecydowała, że od przyszłego roku całkowicie wycofa ze sprzedaży żywego karpia.

Ambicją Carrefour jest zostanie liderem transformacji żywieniowej na polskim rynku. Dlatego podejmujemy wiele działań i inicjatyw, które pozwalają nam oferować klientom wysokiej jakości żywność w przystępnych cenach, wytworzoną z poszanowaniem środowiska naturalnego, ochrony bioróżnorodności i dobrostanu zwierząt - informuje Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska, cytowana przez wirtualnemedia.pl.

Czytaj także:

Carrefour wycofuje ze sprzedaży żywego karpia. Od kiedy?

Ten proces będzie się składać z dwóch etapów. Jeszcze w tym roku Carrefour wycofa żywego karpia ze swojej oferty - wszystkie ryby będą sprzedawane tylko po uboju.

W 2021 roku z kolei Carrefour nie będzie już kupował od swoich dostawców żywych ryb. To bez wątpienia bardzo ważna zmiana.

Na taki ruch już jakiś czas temu zdecydowały się popularne sieci handlowe. Chodzi o Selgros, Auchan czy Tesco Polska. Od dawna żywych karpi nie kupimy w Biedronce czy też Lidlu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić