Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Skowronek
|

Komornik zajął mu konto na alimenty. Tyle, że Paweł... nie ma dzieci

24
Podziel się:

Sąd znalazł zalegającego z alimentami ojca. Komornik zablokował konto. Problem w tym, że pan Paweł nie ma dzieci.

Komornik zajął mu konto na alimenty. Tyle, że Paweł... nie ma dzieci
(PAP)

Mieszkający w Krasowej (woj. opolskie) Paweł Nowakowski w grudniu dowiedział się, że zalega z alimentami na córkę w Szczecinie. Komornik zajął mu konto, do którego dostęp został zablokowany przed świętami Bożego Narodzenia. Historia z początku wydała się panu Pawłowi śmieszna, ponieważ nie ma on dzieci. Szybko okazało się, że sprawa może mieć poważne konsekwencje.

- To nie jest moja córka. Nigdy nie byłem w Szczecinie, nawet przejazdem, czy na urlopie - tłumaczy w rozmowie z dziennikarzem Polsat News pan Paweł. Dług wynosi ponad 11 tys. złotych. Dowiedział się, że w dokumentach sądowych zgadza się wszystko. Włącznie z numerem PESEL i miejscem zamieszkania. Chodzi jednak o innego Pawła Nowakowskiego, który pochodzi ze Szczecina. Mężczyzna spędza "wczasy" (takich słów użył jego ojciec) w więzieniu.

Matka dziecka, która usiłowała wyegzekwować alimenty, podała w sądzie imię, nazwisko oraz datę urodzenia. To wystarczyło do - błędnej - identyfikacji. Sąd Okręgowy w Szczecinie nie zweryfikował, który z mężczyzn o identycznych danych jest ojcem dziecka. Gdy miał do wyboru mężczyznę ze Szczecina i odległej o 500 km (!) Krasowej, padło na tego drugiego.

- W tej sytuacji doszło do pomyłki sądu, za co przepraszam - przyznaje rzecznik Tomasz Szaj. W trakcie przygotowywania materiału przez telewizję Polsat komornik wstrzymał postępowanie. Pieniędzy jednak pan Paweł do tej pory nie odzyskał.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
THE Observer.
5 lata temu
Jak zwykle w Polsce , sądy i komornicy nadal kradną, dlaczego nie zwrócono człowiekowi pieniędzy, teraz sprawa do sądu o odzyskanie pieniędzy z odsetkami 50 % za każdy dzień zwłoki, wtedy się złodzieje nauczą dokładnie sprawdzać dokumenty. Zwyczajna złodziejska mafia , komornicy i sądy w najlepsze sobie działają. Złodziejski kraj.
Aquarius 43
5 lata temu
A dlaczego durnowaty "sędzia" nie przeprowadził konfrontacji?
z
5 lata temu
Szukał Mateusza
Stefan
5 lata temu
Kiedy zjawia się komornik kopnij gościa prosto w zbiornik
gość
5 lata temu
Dajcie kontakt do tego komornika bo ja swoich alimentów nie mogę wyegzekwować od lat i znacznie większa kwota
komornik
5 lata temu
W Polsce o czym jakos prasa nie pisze, do czynienia z komornikiem ma ok 11 milonow Polakow, 7 tys czyli dwa razy tyle co ginie w wypadkach samochodowych popelnia samobojstwo.To niejest wina tych ludzi ,to wina systemu ktory im odbiera wszystkie pieniadze zeby nawet nie mieli na splacanie malych dlugow.Wiec przy tylu sprawach, mozna sie czasem pomylic.
prawoegzekwuj...
5 lata temu
Dlatego w Polsce jak w stanach broń powinna być ogólnie dostępna.Szybko sądy i komornicy nauczą się przestrzegać prawa.Tak czy owak i tak do tego dojdzie bo ludzie mają juz dość tej elity
ciastek
5 lata temu
nic w sądach nie zmieniajmy wszystko jest ok pozostawmy tak jak jest
bodzio
5 lata temu
Komornicy dorabiają sobie kosztem obwinionych,np.Jacek Bogiel z Warszawy wysyła do banków,ZUS zawiadomienia o wysokości potrącenia raty ale już nie informuje do jakiej kwoty mają potrącać.Kwota należności zostanie spłacona a pan Bogiel w ramach kosztów egzekucyjnych będzie czerpał dodatkowy dochód.I potem dziwić się że komornicy żyją w luksusach jak robią takie przewałki.
www
5 lata temu
kiedy zostana zniszczeni komornicy TO BEZPRAWNE PANSTWO !!!
asdfghjk
5 lata temu
Oto nasze prawo w kraju. Okraść nie winnego a w zamian ktoś od nie chcenia powie przepraszam. Co i tak już jest bardzo dziwne. Ti że komuś zatruli życie to się nie liczy. ELITA rządzi a PiS=owcy milczą razem z tym cymbałem minstrem sprawiedliwości.
afrykaner
5 lata temu
w tym najbardziej zacofanym kraju Europy wszystko jest możliwe,wracaj PZPR,precz z peło i piss.
parasąd
5 lata temu
tak pracują polskie sądy !!!!!!!!!!!!! wyrok wydany , niewinny skazany i same kłopoty dla niego a sąd niewinny -- ludzie gdzie my żyjemy , tego nawet w PRL nie było . Sądy do wymiany , prawo do poprawienia a sędziów pod karą pozbawienia prawa wykonywania zawodu pozbawić immunitetu i osądzić jak przestępców się sądzi bo to co robią to przestępstwo --- kraj bezprawiem stoi --- komu tu wierzyć ?
lll
5 lata temu
teraz sąd i komornik powinni oddać pieniądze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić