Kontrowersyjny ksiądz ostro o in vitro. "Popaprane ręce gnojem"

25

Ksiądz Michał Woźnicki - znany z wielu zaskakujących tez i opinii - postanowił skomentować procedowaną w Sejmie i Senacie nowelizację ustawy dotyczącej finansowania in vitro. Kontrowersyjny duchowny w swoim komentarzu nie przebiera w słowach.

Kontrowersyjny ksiądz ostro o in vitro. "Popaprane ręce gnojem"
Ksiądz Michał Woźnicki (YouTube, Wroniecka)

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce procedura in vitro będzie ponownie finansowana z budżetu państwa. W Sejmie odbyły się już dwa czytania obywatelskiego projektu, a już wkrótce nowelizacja trafi pod obrady Senatu, gdzie powinna zostać ostatecznie zatwierdzona.

Taki rozwój sprawy nie podoba się wielu osobom. Wśród gorliwych przeciwników takiego rozwoju spraw jest wielu duchownych oraz ludzi powiązanych z Kościołem Katolickim. Jednym z nich jest kontrowersyjny ksiądz Michał Woźnicki, który w ostrych słowach odniósł się do tego tematu podczas jednego z kazań.

Woźnicki atakuje w sprawie in vitro. Duchowny mocno wzburzony

Woźnicki zwraca uwagę na fakt procedowania finansowania in vitro w Sejmie. Zwraca uwagę na fakt, że rozwiązania te popiera także Prawo i Sprawiedliwość:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dofinansowanie in vitro. Wiceminister rodziny: W naszym badaniu nie było wskazania
Każdy z nas ma udział w in vitro - nowy Sejm sobie to zastrzegł. (...) Wśród tych głosujących "za" albo powstrzymujących się od głosu czy nie powstrzymujących procederu członkowie umiłowanej dla niektórych, kiedyś dla o. Rydzyka umiłowanej partii PiS.

Ksiądz Woźnicki postanowił w bardzo bezpośredni sposób opisać całą procedurę in vitro.

(Ten proceder - przyp.red.) pozwala na czynienie życia przez człowieka w oderwaniu od łona matki. (...) Żeby zdobyć materiał męski facet musi uczynić onanizm, grzech. Żeby połączyć to na szkle, człowiek musi o tym decydować. (...) Potem się to wszystko wprowadza w obręb łona matki (...) i jakby się komu co nie podobało, to się to dziecko później abortuje - grzmi Woźnicki.

Woźnicki atakuje także ludzi, którzy wymuszają na Kościele akceptację takiego rozwiązania.

Chce się na instytucji Kościoła i kapłanów wymóc niezapytanie o duszę nieśmiertelną takiego stworu, który zootechnik uczynił na szkle. (...) Zasadniczo chodzi o to, żebyśmy wszyscy mieli popaprane ręce gnojem, czyli grzechem, mieli udział w grzechu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: ONANIZM POPAPRANE GNOJEM RĘCE ŚMIECI MARCINA STWÓR Z IN VITRO WOŹNICKI O PODATKACH I IN VITRO (2)
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić