Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Korea Południowa się zbroi. Pokazano nowe łodzie podwodne. Mają silniki atomowe

6

Przedstawiciel południowokoreańskiego Ministerstwa Obrony ujawnił, że obecnie trwają prace nad stworzeniem nowych okrętów podwodnych. Unowocześnione wersje są w stanie m.in. przenosić więcej pocisków niż obecne floty. Kiedy ostatecznie trafią do użytku?

Korea Południowa się zbroi. Pokazano nowe łodzie podwodne. Mają silniki atomowe
Ministerstwo Obrony Korei Południowej chwali się nowymi łodziami podwodnymi (YouTube.com, South Korean Military Channel)

Według "Navy Recognition" obecnie Korea Południowa dysponuje szesnastoma jednostkami. Składają się na nie dziewięć okrętów typu Jang Bogo z silnikiem wysokoprężnym oraz siedem hybrydowych statków Son Won II z napędem spalinowo-elektrycznym.

Korea Południowa prezentuje nowe łodzie podwodne

Jak przekazał urzędnik Ministerstwa Obrony, nowe okręty będą napędzane silnikiem atomowym. Z kolei w dotychczasowych jednostkach wykorzystywano olej napędowy. Planowo zostaną one rozmieszczone w ciągu kolejnych pięciu lat.

Na pokładach nowych okrętów zmieści się zarówno więcej pocisków, jak i członków załogi. Nie podano dokładnej liczby, jednak dla porównania na obecnych jednostkach można rozmieścić sześć wyrzutni.

Wprowadzenie nowych jednostek stanowi element planu rozbudowy arsenału okrętów podwodnych szturmowych Korei Południowej. Program składa się łącznie z trzech etapów, z których pierwsze dwa przeprowadzano w 2006 i 2018 roku.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus blokuje ćwiczenia. Korea Południowa obawia się epidemii wśród żołnierzy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić