Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka | 

Koronawirus: Iran podejrzewa USA o wywołanie pandemii COVID-19

110

Irański generał wezwał do utworzenia specjalnego komitetu. Jego członkowie mają zbadać, czy Stany Zjednoczone miały coś wspólnego z wybuchem pandemii COVID-19. Z czego wynikają podejrzenia Iranu?

Koronawirus: Iran podejrzewa USA o wywołanie pandemii COVID-19
(Getty Images, Majid Saeedi)

Gholam Reza Jalali jest generałem brygady Obrony Cywilnej Iranu. Wojskowy argumentuje, że Stany Zjednoczone już w przeszłości były podejrzewane o – umyślne lub przypadkowe – działania, które prowadziły do wybuchu epidemii. Przytoczył m.in. przypadek epidemii Eboli.

Koronawirus: Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za powstanie koronawirusa?

Jak podaje "Times of Israel", generał Jalali podejrzewa, że rząd USA celowo doprowadził do pandemii COVID-19. Uważa, że koronawirus to w rzeczywistości broń biologiczna, która została wymierzona w Chiny i Iran. W ten sposób miało dojść do osłabienia gospodarki zaatakowanych państw.

Generał podzielił się spostrzeżeniami z irańską agencją medialną Fars News. Powołując się na "pewne doniesienia prasowe" i "analizy" dowodził, że niezbędne będzie przeprowadzenie badań laboratoryjnych. Naukowcy mieliby porównać pierwotny szczep koronawirusa z obecnym i w ten sposób wykazać, czy podejrzenia wobec USA są słuszne.

Zobacz także: Zobacz też: Ile żyje koronawirus. Naukowcy zbadali różne powierzchnie

Gholam Reza Jalali zwrócił się z apelem do międzynarodowej opinii publicznej. Wezwał przedstawicieli innych państw, aby rozpoczęli monitorowanie amerykańskich laboratoriów badawczych oraz doprowadziły do zamknięcia tych, wobec których nadzór będzie niemożliwy.

Jak przebiega pandemia COVID-19 w Iranie?

Według ustaleń "Worldometers.info" w Iranie odnotowano 60 500 przypadków COVID-19. 3739 pacjentów zmarło, a 24 236 udało się powrócić do zdrowia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Tyle zapłacisz za kurs Uberem w Zakopanem. Złapiesz się za głowę
Szokujący napis na Teneryfie. Przerażeni turyści odwołują swoje wakacje
Polka pokazała, w jakim stanie zostawiono pokój. "Naprawdę ohyda"
Kasia Tusk o WOŚP. "Nie mieści mi się w głowie"
Duże problemy Jerzego Owsiaka. "Chciałbym bardzo przeprosić"
Lekarze przeciwko znachorom. Jest apel do rządu
Muszą wyburzyć dom przez konflikt z sąsiadką. "Pójdziemy pod most"
Groźny wypadek na rondzie w Lublinie. Bus dachował po zderzeniu
Iga Świątek odpada z Australian Open. Przegrała z Madison Keys
"Patrz, spadła". Przerażająca śmierć Polki w Kolumbii
Lewis Hamilton z własną figurką. Tak uczcili kibice jego angaż w Ferrari
Tragiczny wypadek w kopalni. Zmarł jeden z górników
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić