Koronawirus. Julia Tymoszenko w stanie krytycznym

81

W środę ukraińska telewizja poinformowała o stanie Julii Tymoszenko. U byłej premier Ukrainy wykryto kilka dni temu koronawirusa. Jej stan jest krytyczny. O sprawie poinformował Wadym Iwaneczko, jeden z członków partii Tymoszenko.

Koronawirus. Julia Tymoszenko w stanie krytycznym
Stan Julii Tymoszenko jest krytyczny. (PAP)

U Julii Tymoszenko wykryto koronawirusa. Jak się okazało za pośrednictwem mediów społecznościowych, zakażona jest również najbliższa rodzina byłej premier Ukrainy.

Jej córka i zięć przechodzą wirusa dużo łagodniej. Oboje przebywają na domowej kwarantannie i mają się dobrze. Niestety Julia Tymoszenko przechodzi chorobę dużo gorzej. Utrzymuje się wysoka temperatura, a płuca nie są w stanie same pracować.

Była premier podłączona jest do aparatury wspomagającej pracę płuc. Jak informuje jeden z jej współpracowników, nie ma potrzeby użycia respiratora.

Koronawirus na Ukrainie roznosi się błyskawicznie. Wśród zakażonych jest również pierwsza dama. Obecny premier kraju zdecydował, że w związku z obecną sytuacją w kraju kwarantanna adaptacyjna zostanie przedłużona do listopada.

Zobacz także: Drugi lockdown mało realny. "Ale nie jesteśmy w stanie go wykluczyć"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić