o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Otwierają galerie handlowe. Podano datę

3
Podziel się

28 listopada znów będziemy mogli wybrać się na zakupy do galerii handlowych. Ten wątek budzi kontrowersje, bo sytuacja epidemiczna w Polsce nie uległa diametralnej poprawie.

Koronawirus. Otwierają galerie handlowe. Podano datę
Centra handlowe znów będą otwarte (Wikimedia Commons)
bECtgpWZ

W odpowiedzi na pandemię koronawirusa polski rząd wprowadził szereg restrykcji. Jakiś czas temu zdecydowano się na ponowne zamknięcie galerii handlowych.

Teraz centra zostaną otwarte. Postanowiono przywrócić ich działalność, choć sytuacja epidemiczna w Polsce wcale nie uległa diametralnej poprawie - wciąż notuje się dużo zakażeń i zgonów.

bECtgpXb
Utrzymująca się wysoka liczba zachorowań na COVID-19 nie pozwala na daleko idące znoszenie restrykcji i ograniczeń. Od 28 listopada przywracamy jednak możliwość funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym - mogliśmy przeczytać na stronie rządowej.

W galeriach i sklepach będą obowiązywać poważne restrykcje. Na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 mkw. Jest też wymóg noszenia maseczek ochronnych, zakładania rękawiczek jednorazowych czy też dezynfekowania rąk. Właściciele sklepów zapewnili, że będą dbać o to, by przepisy były respektowane.

Galerie znów otwarte. Co z koronawirusem?

Nie brakuje osób, które twierdzą, że otwieranie galerii handlowych w okresie przedświątecznym nie jest najlepszym pomysłem. Uważają, że taka decyzja może wpłynąć na gwałtowny wzrost zakażeń.

bECtgpXh

Z przewijających się informacji wynika tyle, że rząd zdecydował się na taki ruch, by dać trochę oddechu właścicielom galerii i sklepów. Nie ma co ukrywać, że po kolejnym zamknięciu ponieśli oni niemałe straty. Sami podkreślają, że przywrócenie możliwości funkcjonowania jest niesamowicie ważne.

Zapadła długo wyczekiwana decyzja rządu, dzięki której branża handlu i usług odetchnęła z ulgą, upatrując w niej szansy na przetrwanie - zaznacza Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług.
bECtgpXi
Zobacz także: Dodatkowa niedziela handlowa? "Wszystko zależy od Senatu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtgpXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Obserwator
10 miesięcy temu
Otwarcie GALERII HANDLOWYCH, już z doświadczenia popuszczania restrykcji, czy to wyborów, wakacji, otwarcia szkół,na 100proCent, zwiększy liczbę zachorowań. Jestem za zamknięciem GH. Bez wyjątków. Jeżeli rząd się ugnie, a rzekomo jest Pan Demia, to daje 200tu procentowy dowód że nie ma żadnen zarazy. Wyłącz radio, telewizję i internet. UDOWODNIJ SWOJĄ INTELIGENCJĘ i ku..a WŁĄCZ MYŚLENIE.
Fred
10 miesięcy temu
Otwarte wyciągi >>udany lobbing ministra mającego wyciągi. Tak się żyje.
Copy
10 miesięcy temu
RZĄDY NIE SŁUŻĄ NARODOM ! Niemcy nie ufają już swoim przywódcom ani selektywnej nauce, która usprawiedliwiała utratę podstawowych swobód. I pomimo propagandy i cenzury mediów głównego nurtu, coraz więcej obywateli zdaje sobie sprawę z leżącego u podstaw programu. Sebastian Friebel, doradca parlamentarny Bundestagu, podał się do dymisji, zanim napisał list ujawniający, w jaki sposób globaliści wykorzystują Covid-19 do niszczenia demokracji, wolności i sprawiedliwości. Wielki reset i jego następstwo po czwartej rewolucji przemysłowej to plan zrównoważonej gospodarki, która „uratuje planetę”. Inicjatorem jest Światowe Forum Ekonomiczne, którego doroczna konferencja w alpejskim kurorcie Davos jest miejscem, w którym miliarderzy decydują o tym, jak będą żyć pomniejsi śmiertelnicy. Najwyraźniej chcą nas zredukować do cyfrowych niewolników. Covid-19 sprawia, że ​​marzenie staje się rzeczywistością: pandemia uzasadnia globalną reakcję kryzysową za pomocą praw i blokad, które uniemożliwiają dyskusje, debaty i demonstracje. Friebel ubolewał, że „po wielu dziesięcioleciach wielkiej wolności i dobrobytu gospodarczego świat najwyraźniej ponownie zmierza w kierunku autorytarnych form rządów z masowym nadzorem, cenzurą i rozległą kontrolą ludności”.Wielki Reset polega na rozbiciu wszystkiego na kawałki, używając przykrywki Covid-19, aby radykalnie zmienić społeczeństwo i jego struktury, łagodnie sloganizowanym jako „odbuduj lepiej”. Gospodarka Wielkiej Brytanii ma skurczyć się w tym roku o 11%, najgorszy w historii. Globaliści chcą, aby kraje pogrążyły się w długach, ponieważ zwiększy to ich zależność, a tym samym posłuszeństwo nowemu porządkowi świata. W czerwcu MFW zaoferował Białorusi 940 mln dolarów pod warunkiem nałożenia blokady, przymusowego maskowania i kwarantanny (prezydent odmówił i ujawnił łapówkę). Nowa Norma, lekarstwo znacznie gorsze niż choroba !!! Stan wyjątkowy, który będzie trwał wiecznie: maski, zasady dystansowania społecznego i mimowolne szczepionki. „Inteligentne miasta”, w których każdy ruch jest śledzony i nie można wyjechać bez pozwolenia. Relacja Friebla pokazuje, jak niemiecki rząd bezkrytycznie zaakceptował, że wszystko musi się zmienić przed Wielkim Resetem, bez sprzeciwu. Konspiracja nie jest już teorią; spiskowcy przedstawili swoje plany. Zwykli ludzie muszą się obudzić, zanim będzie za późno.
bECtgpXD
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić