Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

Koronawirus. "Teraz jest zupełnie inaczej." Oddziały pełne dzieci

50

Lekarze i pielęgniarki w Wielkiej Brytanii zauważyli niepokojącą zmianę na oddziałach covidowych. Coraz więcej dzieci trafia do szpitali. "Jest zupełnie inaczej i to nas przeraża" mówią pielęgniarki.

Koronawirus. "Teraz jest zupełnie inaczej." Oddziały pełne dzieci
Koronawirus. Oddziały pełne dzieci (Getty Images)

"To jest o wiele bardziej przerażające". Brytyjscy lekarze i pielęgniarki alarmują: na oddziałach chorób zakaźnych jest coraz więcej dzieci chorych na COVID-19. To dla pracowników służby zdrowia nowy i bardzo złowrogi trend.

Jest zupełnie inaczej. To sprawia, że ​​jest to o wiele bardziej przerażające dla nas, lekarzy, pielęgniarek, ratowników i wszystkich innych, którzy pracują na pierwszej linii – powiedziała Laura Duffell z King's College Hospital w Londynie.

Koronawirus. "Teraz jest zupełnie inaczej." Oddziały pełne dzieci

Pielęgniarka podkreśliła, że ​​niepokojąco wysoka liczba nowych zakażeń dotyka dzieci i młodych dorosłych, którzy nie cierpią na żadne schorzenia dodatkowe.

To w minimalnym stopniu dotknęło dzieci w pierwszej fali. A teraz mamy cały oddział dzieci i wiem, że niektórzy z moich kolegów są w tej samej sytuacji, mają oddziały dzieci chorych na COVID-19 – wyjawiła Duffell w rozmowie z "The Telegraph".

Brytyjskie szpitale "uginają się pod naporem pacjentów". Szpitale w Londynie działają obecnie na ponad 200 proc. swojej normy. Mniejsze placówki rozsiane po Wielkiej Brytanii są mniej dotknięte epidemią, działają "zaledwie" na 150 proc. swoich możliwości.

Zobacz także: Zobacz też: Stanisław Karpiel-Bułecka narzeka na swój biznes. "Nie jest łatwo"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić