Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych

30

Koronawirus w Polsce zbiera coraz większą liczbę ofiar. Po kolejnym rekordowym dniu zakażeń Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w żółtych oraz czerwonych strefach pojawią się nowe obostrzenia.

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych
W piątek odnotowano aż 1587 nowych zakażeń. (Getty Images)

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. W piątek odnotowano kolejny rekord zakażeń, poinformowano aż o 1587 nowych przypadkach.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia ogłasza nowe obostrzenia

Ministerstwo Zdrowia zamierza w związku z tym zaostrzyć ograniczenia. Od soboty 26 września nastąpią także zmiany w strefie czerwonej i żółtej.

To, co ważne, to nowe obostrzenia, które pojawią się w strefach żółtych i czerwonych. Będziemy o tym informować. To będą restrykcje dotyczące spotkań międzyludzkich i innych. Teraz właśnie trwa rozmowa o tym pomiędzy ministrem Niedzielskim a nowym zespołem, który powołano ostatnio - powiedział rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Eksperci przewidzieli ten rekord. "Poruszamy się jednym ze scenariuszy"

Andrusiewicz zaznacza, że tak wysoka liczba zakażeń nie jest powodem do paniki. To efekt powrotu z wakacji oraz do miejsc pracy. Ogniska koronawirusa nie są duże i najczęściej pojawiają się w zakładach pracy. Informacje o obostrzeniach, które pojawią się w strefach żółtych i strefach czerwonych, powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

To, co nam dziś potrzebne to maseczka i dystans. Jeżeli nie możemy zachować odpowiedniego dystansu, to musimy nosić maseczkę. Możemy zakazić się na ulicach. Podkreślamy, one są nam niezbędne - dodaje rzecznik.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić