Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Koronawirus w Polsce. Nowe zakażenia w kultowym uzdrowisku

17

W popularnym uzdrowisku w Ciechocinku wykryto kolejne dwa zakażenia. Obiekt, w którym przebywali zakażeni kuracjusze, zostanie niedługo zdezynfekowany.

Koronawirus w Polsce. Nowe zakażenia w kultowym uzdrowisku
W Ciechocinku wykrywane są kolejne zakażenia. (PAP, Tytus Żmijewski)

Uzdrowisko w Ciechocinku jest obecnie puste. Wykryto tam kolejne dwa zakażenia Covid-19, a dyrekcja jest teraz zobowiązana do przeprowadzenia dezynfekcji.

Obiekt jest obecnie pusty. Władze Uzdrowiska Ciechocinek SA są teraz zobowiązane do przeprowadzenia dezynfekcji. Po jej zakończeniu przyjmowane będą kolejne turnusy - powiedział w rozmowie z PAP-em rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

W ostatnim czasie przeprowadzono tam kolejną turę badań. Łącznie potwierdzono Covid-19 u 33 osób. Przebadano 301 próbek.

Zobacz także: Druga fala koronawirusa a rok szkolny. Dr Sutkowski wie, że to wyzwanie dla lekarzy rodzinnych
23 osoby zakażone trafiły do izolatorium w Grudziądzu, 3 przebywają w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy, 2 osoby zakażone z personelu są w izolacji domowej, a pięć osób zostało przetransportowanych do województw, w których mieszkają - podał PAP.

Ciechocinek jest najpopularniejszą miejscowością uzdrowiskową. Pierwsze zakażenie potwierdzono 21 sierpnia u jednego z kuracjuszy.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić