Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus: z powodu pandemii COVID-19 mleczarze z USA muszą wylewać mleko

89

Pandemia COVID-19 negatywnie odbiła się na amerykańskim przemyśle mleczarskim. Mimo wzrostu popytu na produkty spożywcze mleczarze i farmerzy są zmuszeni marnować tysiące litrów krowiego mleka. Z czego wynikają nagłe utrudnienia?

Koronawirus: z powodu pandemii COVID-19 mleczarze z USA muszą wylewać mleko
(Youtube.com, KiniTV)

W konsekwencji pandemii COVID-19 wielu dostawców żywności zaczęło doświadczać problemów. Jak podaje "Reuters" w przypadku Stanów Zjednoczonych najbardziej pokrzywdzoną grupą są producenci mleka.

Koronawirus: w jaki sposób pandemia COVID-19 wpłynęła na amerykański przemysł mleczarski?

Ze względów bezpieczeństwa w USA zamknięto szkoły oraz lokale gastronomiczne. Ucierpieli na tym zarówno mleczarze, jak i firmy pośredniczące w dostarczaniu na rynek serów i innych przetworów mlecznych. Z kolei firmy transportowe borykają się z brakiem kierowców, ponieważ dotychczasowi pracownicy rezygnują w obawie przed zarażeniem koronawirusem. Przez to producenci mleka nie są w stanie dystrybuować swoich produktów i muszą się ich pozbywać.

Wielu mleczarzy jest zmuszonych wylewać całe uzyskane mleko. Mimo braku zapotrzebowania dojenie krów nie ustaje – jak wyjaśnił mleczarz Travis Finn w rozmowie z "WK TV", mogłoby to negatywnie wpłynąć na zdrowie samych zwierząt. Producenci mleka skarżą się, że z powodu systemu dystrybucji mleka jest ono marnowane, mimo że wśród Amerykanów wzrósł popyt na produkty spożywcze. Niektórzy rozważają nawet ubój części bydła.

Ciężko pracujemy, aby każdego dnia wytwarzać mleko i wiemy, że są osoby, które go potrzebują. Dlatego naprawdę trudno nam to oglądać – wyjaśnił inny mleczarz Stephanie Finn w wywiadzie dla "WK TV".

Zobacz także: Zobacz też: Ile żyje <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">koronawirus</a>. Naukowcy zbadali różne powierzchnie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić