Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski| 

Kradzież amunicji z pociągu w Węglińcu. Są pierwsze zatrzymania

290

Kradzież amunicji z pociągu jadącego z Niemiec do Polski postawiła na nogi służby w Węglińcu. Skrzynie z amunicją zostały już odnalezione, ale śledztwo w tej sprawie trwa. Jak dowiedziało się o2.pl w prokuraturze, w sprawie zatrzymano do tej pory trzy osoby.

Kradzież amunicji z pociągu w Węglińcu. Są pierwsze zatrzymania
Włamanie do wagonu z amunicją zostało ujawnione przez funkcjonariuszy SOK z Jeleniej Góry (zdjęcie ilustracyjne) (Straż Ochrony Kolei, YouTube)

Sprawę zaginionej amunicji opisywaliśmy szeroko w środę rano. Z jadącego z Niemiec pociągu skradziono w niedzielę wieczorem skrzynie z amunicją. Pociąg był konwojowany przez żołnierzy jednego z państw NATO.

Skradziono cztery skrzynie amunicji. Do kradzieży doszło najprawdopodobniej już po stronie polskiej. W środę przed południem policja poinformowała, że wszystkie cztery skrzynie ujawniono i odzyskano.

"Na chwilę obecną nie stwierdzono braków amunicji" - podała policja w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Karabin automatyczny z II wojny światowej. Niezwykłe znalezisko w lesie w Dolnośląskim

Prokuratura: Śledztwo w sprawie kradzieży

Jak dowiedzieliśmy się w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze, w sprawie zatrzymano trzy osoby, z którymi wykonywane są teraz czynności procesowe.

Okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło na dworcu w Węglińcu, są przedmiotem postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze. Postępowanie prowadzone jest m.in. w kierunku przestępstwa kradzieży z włamaniem do wagonu transportowego - poinformował o2.pl prokurator Tomasz Czułowski.

Dodał również, że włamanie do wagonu zostało ujawnione przez funkcjonariuszy SOK z Jeleniej Góry w trakcie obchodu pociągu podczas postoju na stacji w Węglińcu. Podjęte czynności procesowe, jak oświadczył, doprowadziły do niezwłocznego odzyskania skradzionych z wagonów przedmiotów. Ustalenia wskazują, że ich zawartość jest kompletna.

Węgliniec. Amunicja odzyskana. Kim są zatrzymani?

Nieoficjalnie redakcji o2.pl udało się ustalić, że zatrzymani to znani funkcjonariuszom "miejscowi" złodzieje. To prawdopodobnie także nie koniec zatrzymań. Według naszych informacji policja ma także wytypowane kolejne osoby, które mogą być zamieszane w sprawę kradzieży.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić