Krzysztof Krawczyk wyróżniony pośmiertnie. Odznaka za zasługi

10

Sejmik województwa łódzkiego w czwartek odznaczył pośmiertnie Krzysztofa Krawczyka. Wyróżnienie za zasługi dla regionu przyznano artyście jednogłośnie. Odznaka za Zasługi dla województwa łódzkiego jest przyznawana wybitnym obywatelom regionu.

Krzysztof Krawczyk wyróżniony pośmiertnie. Odznaka za zasługi
Krzysztof Krawczyk - Złoty Fryderyk (AKPA, Kurnikowski)

Wniosek o wyróżnienie dla Krzysztofa Krawczyka złożyli władze samorządowe powiatu zgierskiego. Artysta od lat mieszkał z żoną w tym regionie, w miejscowości Grotniki. Tam również został pochowany. O Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Łódzkiego wnioskował starosta powiatu Bogdan Jarota.

Grotniki w powiecie zgierskim stały się jego ukochanym azylem a my mieliśmy wiele okazji do tego, by jego wielką twórczość poczuć blisko, po sąsiedzku. W wielu wywiadach świętej pamięci Krzysztof Krawczyk powtarzał, jak ważnym miejscem do życia są jego Grotniki. Rozsławiał tę niewielką a piękną miejscowość, dając wyraz przynależności i wartości lokalnego patriotyzmu. Ten wyjątkowy człowiek był zasłużonym obywatelem województwa łódzkiego, od wielu lat - mówi starosta.

Wyróżnienie przyznano jednogłośnie

Wniosek o uhonorowanie Krzysztofa Krawczyka zostało przez radnych sejmiku przyjęte jednogłośnie. Jak informuje "Dziennik Łódzki", Na sesji łódzkiego sejmiku w czwartek z zasługami Krawczyka dla województwa nie dyskutował żaden z radnych.

Odznaka ta jest przyznawana wybitnym obywatelom regionu - postaciom, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego województwa.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w szpitalu im. WAM w Łodzi. Dzień wcześniej opuścił szpital po przejściu koronawirusa, następnego dnia jednak zasłabł i ponownie trafił do szpitala, a lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Echa po śmierci Krawczyka wciąż nie milkną. Cmentarz w Grotnikach wciąż przeżywa oblężenie, bo miłośnicy twórczości artysty z całej Polski odwiedzają miejsce, w którym jest pochowany.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić