o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Nadchodzi "koniec czasów"? Ksiądz się cieszy, "zakład pogrzebowy" też

31
Podziel się

Na Twitterze doszło do zabawnego splotu wydarzeń, który rozśmieszył niejednego internautę. Ksiądz zaprezentował artykuł, gdzie widać Morze Martwe, obecnie w części zabarwione na czerwono. "Marana Tha!" - krzyczy ks. Maciej Słyż, wikariusz Archidiecezji Białostockiej. Czy to oznacza nadejście końca czasów i "ponowne przyjście Jezusa na Ziemię"? Koniec czasów kojarzy się z licznymi zgonami, co oczywiście musiał wykorzystać także słynny, fikcyjny Zakład Pogrzebowy A.S. Bytom., który polajkował wpis duchownego.

Nadchodzi "koniec czasów"? Ksiądz się cieszy, "zakład pogrzebowy" też
Ksiądz się cieszy, zakład pogrzebowy "lajkuje" (Facebook, Twitter, Younes Saber)
bEKkiXqZ

W regionie Moabu w Jordanii, w jednym z basenów Morza Martwego, mieszkańcy zauważyli wodę zabarwioną na kolor "krwisty". Niektórzy uważają, że to część spełniających się przepowiedni o "plagach egipskich", o których można przeczytać w Biblii.

Inni, jak Ministerstwo Wody i Irygacji Jordanii, próbują znaleźć naukową przyczynę tego stanu rzeczy. Powstały już hipotezy, według których woda zawdzięcza swój kolor glonom, chemikaliom lub cząsteczkom tlenku żelaza.

Jaka jest prawda? Nie wiadomo. W każdym razie ks. Maciej Słyż raduje się z tego, co ma miejsce w Jordanii. Radośnie ogłosił, że "w końcu", nadchodzi upragniony czas dla każdego katolika, mając na myśli paruzję.

bEKkiXrb
W końcu. Marana Tha! - zakrzyknął radośnie na Twitterze.

Czy wspomniany kapłan faktycznie ucieszył się z widocznego na zdjęciach zjawiska? Prawdopodobnie to tylko mrugnięcie okiem do parafian, okazanie dystansu do sytuacji, niemniej wpis spodobał się internautom, a także znanemu funpage'owi, fikcyjnemu zakładowi pogrzebowemu, który polajkował zachwyt ks. Słyża.

Żartobliwy splot zdarzeń, jaki nastąpił, to istna perełka. Warto wyjaśnić, co jest takiego zabawnego w całej sytuacji.

Ponowne przyjście Jezusa na świat w chwale (co zawiera się w zawołaniu "Marana Tha!", czyli "Przyjdź, Panie Jezu!") zapowiadane jest w Apokalipsie św. Jana. Zwane jest inaczej "paruzją". Jak wiadomo - przyjście Mesjasza, w które wierzą katolicy, to, w dużym uproszczeniu, także nagły, masowy zgon wszystkich ludzi (choć katolicy wierzą, że po nim nastąpi od razu zmartwychwstanie ciał). A jak zgony to... trzeba zorganizować pogrzeb! Zarząd każdego zakładu pogrzebowego cieszyłby się na taki obrót spraw!

bEKkiXrh

Warto jako ciekawostkę dodać, że chrześcijanie często modlą się, używając tylko samych słów "marana tha", co ma pokazywać ich głęboką wiarę i gotowość na przyjście Mesjasza po raz drugi, w co wierzą. Jest to też zawołanie, w którym zawiera się tęsknota za Bogiem. Z pewnością także to na myśli miał ks. Słyż.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkiXrC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Katolik
miesiąc temu
Operowalismy w Prusxkowie ksiezy wyjmujac im z odbytow korki po szampanach I ogorka .Mowil se sie poslizneli I powpadalo im. Przez majty I sutanne,? Przedtslem chodzic do kosciola. Model sie w domu.
Ted
miesiąc temu
Katolicy to chyba powinni się bać a w szczególności kk, który hańbi Boga na każdym kroku, albo te 6 lat teologii czyli nauki o spekulacji tak pierze głowy że nie wiedzą co czynią I Jezus rzekł " I nikogo nie nazywajcie ojcem bo jedyny wasz ojciec jest na niebiosach" Nazywając jakiegoś papieża, Rydzyka ojcem hanbicie BOGA czytajcie PŚ kiedyś ludzie płonęli na stosie za samo czytanie tej księgi z tą KK
Tr1
miesiąc temu
Prawdą jest, że żyjemy na końcu czasów i bliska jest Paruzja. Dlatego nawracajcie się ku Bogu. Ile Bóg napominał słowem? Chyba w głębi duszy nie chcecie być potępieni? Podczas Paruzji Jezus pokaże nam wszystkie nasze grzechy i da nam wybór- czy się nawrócicie czy nie. Już teraz przygotujcie się dobrze do spowiedzi. W trakcie paruzji każdy zobaczy czy jego dusza jest żywa czy martwa.
bEKkiXrD
Raczej
miesiąc temu
Jakieś małe to morze martwe...
Gute
miesiąc temu
A co ze spalonymi ?! Ciała brak
Slav
miesiąc temu
Porażający jest ten brak poczucia humoru wśród komentujących. Ode mnie "plus" dla autora artykułu, który żartem sugerując sensację, do całej sprawy podszedł rzeczowo.
PAOLO SOPRANI...
miesiąc temu
Ktoś powiedział że ci będą dobrze żyli co będą często-chowali,i chyba się nie mylił.
PAOLO SOPRANI...
miesiąc temu
Ktoś powiedział że ci będą dobrze żyli co będą dobrze żyli co będą często-chowali,mylił się?
Antykler
miesiąc temu
Chrześcijanie wiedzą co jest grane, natomiast wspomniany ksiądz katolik powiela bzdety bo nadal tkwi w średniowieczu, kler ryczał z ambon a pospólstwo grzecznie kładło głowy i oddawało plony.. Niech ksiądz odda biednym co naszarpał, wtedy może paść na twarz.. Paranoja..
wiolka
miesiąc temu
Nie wiem co w tym śmiesznego. W jakie bzdety ludzie wierzą, to szok.
Cikura
miesiąc temu
A co będzie, jeżeli ten pomór rozpocznie się od właścicieli zakładów pogrzebowych i ich pracowników? Też się będą cieszyć?
Katolik
miesiąc temu
Kosciol rzadziny przez głupców, rzadzi ciemnotą ktora wierzy nie wiedzac w co?, nie zna bibli bo nigdy jej nie czyta.A glupcy z ambony koscielnej nie czytaja,cytuja bibli tylko cytuja bzdury uslyszane na spowiedzi. Zboczency ksieza i biskupi. Z Nielicznymi Wyjatkami Nie maja wplywu na Mafie Zboczencow Ktorzy Rzadza przy pomocy Rzadu PIS i ministra Ziobro, ktory dba o zboczencow aby nie trafili do wiezienia.
???!!!
miesiąc temu
a to czasem nie jest nadmierne namnożenie halofilnych bakteryj czerwonych
bEKkiXrv
szczepan
miesiąc temu
Sprzedam drzymalke wysokoprezna i zmetora widlowego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić