o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Ksiądz molestował pacjentkę w szpitalu. Kuria kryła go przed śledczymi

385
Podziel się

Nie milkną echa molestowania pacjentki w szpitalu przez księdza. Kazimierz K. pełnił posługę kapelana w placówce medycznej. Zamiast zawiadomić o przestępstwie prokuraturę, kuria przeniosła duchownego do innej parafii. Do nowych informacji w sprawie dotarła "Gazeta Krakowska".

Ksiądz molestował pacjentkę w szpitalu. Kuria kryła go przed śledczymi
Ksiądz Kazimierz K. miał molestować staruszkę w szpitalu (Getty Images, Anneke Schram)
bEILQBkl

Dramat rozegrał się na oddziale geriatrycznym w Makowie Podhalańskim. Sprawę opisali w 2017 roku reporterzy śledczy RMF FM. Pacjentkę leżącą w szpitalu miał molestować ksiądz.

Sprawą zajęła się prokuratura z Suchej Beskidzkiej (woj. małopolskie). Duchowny mieszkał koło placówki medycznej i codziennie odwiedzał chorych. Reporterzy RMF FM ustalili, że jedna z pacjentek prawie po każdej wizycie duchownego była pobudzona.

Kobieta opowiadała, że odwiedzał ją szatan. Miało to zaniepokoić personel szpitala, który zaczął uważnie przyglądać się księdzu. W końcu przyłapano go na obmacywaniu półprzytomnej staruszki.

bEILQBkn

Po ujawnieniu afery, krakowska kuria nie zawiadomiła o sprawie prokuratury. W 2017 roku odwołano jedynie księdza z funkcji kapelana w kilku placówkach medycznych. Mimo nacisków szpitala, przełożeni księdza nie powiadomili organów ścigania i starali się zatuszować sprawę.

Ksiądz molestował pacjentkę. Kuria nie zawiadomiła prokuratury

Duchowny został przeniesiony do innej parafii. Informacje te potwierdza "Gazeta Krakowska". Ks. Kazimierz K. miał się dopuścić molestowania niepełnosprawnej pacjentki w szpitalu w Makowie Podhalańskim. Trafił później do parafii w Bachowicach pod Wadowicami.

Ten człowiek mnie spowiadał! Pytał o sprawy intymne! Dlaczego podesłano nam tu kogoś takiego? – pyta jedna z rozmówczyń "Gazety Krakowskiej".
bEILQBkt

Parafianie zaczęli zastanawiać się także, dlaczego ksiądz Kazimierz K. przestał odwiedzać ich po kolędzie. Okazało się, że nie mógł z powodu decyzji przełożonych. Jakiś czas później dostał także zakaz spowiedzi.

"Gazeta Krakowska" zwróciła się w tej sprawie do kurii. Ks. Łukasz Michalczewski z biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej nie potrafi jednak wytłumaczyć, dlaczego aż 4 lata zwlekano z zawiadomieniem organów ścigania.

Ksiądz kapelan szpitala, który został posądzony o molestowanie pacjentki od dłuższego czasu ma ustanowione ograniczenia kanoniczne związane z posługą duszpasterską (mimo braku ustanowienia środków zapobiegawczych przez prowadzącą z zawiadomienia Archidiecezji postępowanie Prokuraturę). W tej sprawie trwa również postępowanie kanoniczne – przekazał.

Prokuratura będzie wyjaśniać kwestię tuszowania sprawy przez przełożonych Kazimierza K. Śledczy sprawdzą również, czy arcybiskup Marek Jędraszewski nie popełnił przestępstwa, ukrywając fakt molestowania staruszki przez księdza.

bEILQBku

Ksiądz molestował staruszkę. Znowu rozpłynął się w powietrzu

Tymczasem ksiądz kolejny raz zniknął. Jak donoszą parafianie, co najmniej od 29 sierpnia Kazimierza K. nie ma już w Bachowicach. Wierni twierdzą, że "nagle opuścił parafię i udał się w nieznanym kierunku". O tym, że duchowny "żegna się i odchodzi" poinformował na niedzielnej mszy proboszcz.

Oby tylko nie podrzucili go do kolejnej parafii – martwi się parafianin, cytowany przez "Gazetę Krakowską".
bEILQBkv

Obejrzyj także: Coraz mniej uczniów na religii? Rzecznik Episkopatu odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEILQBkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(385)
Wielki Elektr...
miesiąc temu
Dziwisz - ja nic nie wiem nie przypominam sobe buhhahahahahahah
a jutro niedz...
miesiąc temu
e tam, zdarzyło się, kto nie ma pokus; podpisał jedraszewski marek-ideolog
kris
miesiąc temu
Kuria kurią, ale dziwi mnie, dlaczego szpital nie powiadomił prokuratury.
bEILQBkP
senior
miesiąc temu
No, Jędraszewski, tłumacz się teraz.
Bogdan
miesiąc temu
Jaka kuria to kryła szpital nie kuria ale instytucja państwowa to świętość, była pacjentką szpitala czy kuri jak sąsiad przychodzi do was że wasz syn pobił jego syna to peędzicie na policję żeby to donieść czy zakładacie że zrobi to sasiad jako opiekun prawny poszkodowanego,taki artykuł to szczucie a nie dochodzenie prawdy, dziennikarstwo nisko upadło.
Franek
miesiąc temu
W tym zawodzie to normalka. Żeby życie miało smaczek raz staruszka, raz chłopaczek.
Why
miesiąc temu
A czemu szpital nie zgłosił tego do prokuratury? Bał się kościoła ?
Prawdziwy Pol...
miesiąc temu
Nareście trzeba zrobić porządek z tymi gwałcicielami w sukienkach (tzw księża),jeżeli chczesz mieć spokój zrób porządek z tzw księdzem na swojej parafii!
Prorok
miesiąc temu
Piotrowicz - to były tylko takie ciumki ..
ATEISTA
miesiąc temu
Wcześniej kryła go kuria, ale jednak sprawa się wydała, teraz będzie go kryło Ministerstwo Sprawiedliwości i sam Ziobro!
giaur
miesiąc temu
a kto wtedy dowodził kuria krakowska Don Stanislawo czy pan Jędraszewski to moze tychpanów trzeba wezwac na dywanik i pokazac jak wyglada kwadratowe sloneczko
Św.
miesiąc temu
Teraz przeniosą go szkoły żeby dzieci uczył na lekcjach religii miłości do bliźniego swego.
beata tempa
miesiąc temu
dlaczego personel szpitala od razu nie zgłosił sprawy na prokuraturze?
bEILQBkH
Taka prawda
miesiąc temu
rRozpoczeła się szkoła..teraz księzulkowie będą polować na dzieci...bo zdalnie nie mogli
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić