Ksiądz nic sobie nie robi z wyroku sądu. Znowu to powiedział

82

Ksiądz Michał Woźnicki nie przestaje szokować. Do budzącego kontrowersje duchownego napisał 17-letni organista, skarżąc się na niskie zarobki. Oto co odpowiedział mu kapłan.

Ksiądz nic sobie nie robi z wyroku sądu. Znowu to powiedział
Ks. Michał Woźnicki (YouTube)

O ks. Michale Woźnickim było już głośno wiele razy - z uwagi na jego skandaliczne wypowiedzi dotyczące różnych tematów. Na początku lutego poznański sąd skazał duchownego na prace społeczne za znieważenie Żydów z powodu ich przynależności narodowej oraz nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. To pierwszy taki wyrok w Polsce.

Duchowny stwierdził, że Żydami kieruje sam diabeł i to są oni odpowiedzialni za całe zło świata. Jak widać, ksiądz nic sobie nie robi z wyroku sądu, gdyż podczas ostatniego kazania ponownie wypowiedział szereg obraźliwych słów w stronę Żydów.

Na zamieszczonym w sieci nagraniu ks. Woźnicki przeczytał wiadomość od 17-letniego organisty, który zwierzył się, że jego praca kompletnie mu się nie opłaca. - Czuję się urażony, że ksiądz niejako przekazał opinii publicznej wiadomości, które przekazałem księdzu w zaufaniu, prosząc o zachowanie ich dla siebie i dla własnego rozeznania - przytacza ksiądz wiadomość od młodego mężczyzny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?

Ks. Woźnicki stwierdził, że właśnie tak się ustosunkowuje, "żeby ten młody człowiek, jak posłuchał innych słów, posłuchał samego siebie". Po chwili w swoim stylu duchowny zaczął obrażać 17-latka. Nie obyło się też bez... obrażania Żydów.

Nie rozpoznaje tego miejsca jako miejsce ważne, wprost święte. Nie rozpoznaje, że msze, na których gra, jeżeli są nowe, to diabłu są na chwałę. Dlatego tak musi wyliczać, że 50 zł, 40 zł, 190 zł, a może 190 i 50 groszy, bo nie weźmie znikąd, bo jak ma wziąć. Tym, który daje, jest tylko pan Bóg. Diabeł może dawać, ale nie ze swojego. Dlatego Żydzi są tak dobrzy w rachunkach, bo służą diabłu i diabeł im służy za odrzucenie Jezusa Chrystusa jako Mesjasza - mówił ks. Woźnicki.
Ale tutaj nikt nie pisze, że z narodu żydowskiego jest. Polak katolik i na nowej mszy gra? 17 lat, organista - kontynuował skandalista.

Niewykluczone, że za te słowa kapłana spotkają kolejne konsekwencje.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić