Kara śmierci w Kuwejcie. Egzekucja zamiast ślubu

205

Mieszkańcami Kuwejtu wstrząsnęło brutalne zabójstwo matki dwojga dzieci. Oprawcą Farah Hamzah Akbar był mężczyzna, który wcześniej wielokrotnie ją nękał. Domagał się m.in., aby 32-latka za niego wyszła, mimo że już pozostawała w związku małżeńskim.

Kara śmierci w Kuwejcie. Egzekucja zamiast ślubu
Farah Hamzah Akbar już wcześniej zgłaszała, że jest ofiarą nękania. Pomoc nie nadeszła na czas (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Wathiq Khuzaie/Stringer)

Jak informuje The New Arab, sąd wydał wyrok we wtorek 6 lipca. Sprawca porwania oraz morderstwa 32-letniej mieszkanki Kuwejtu został skazany na karę śmierci. Rodzina zmarłej jest zadowolona z orzeczenia i ma nadzieję, że sąd apelacyjny utrzyma je w mocy.

Wyrok jest sprawiedliwy i mamy nadzieję, że spotka się z akceptacją [sądu apelacyjnego – przyp. red.] i zostanie wypełniony, aby rodzina mogła wreszcie odetchnąć – powiedział Abdulmohsen al-Qattan, jeden z krewnych zmarłej (The New Arab).

Kara śmierci w Kuwejcie. Sąd nie miał litości dla mordercy młodej matki

Farah Hamzah Akbar została siłą wyciągnięta z auta oraz porwana. 32-latka zginęła od ciosów nożem w klatkę piersiową.

Zobacz także: Zobacz też: Kara śmierci. Barbarzyństwo czy sprawiedliwość?

Sprawca morderstwa już wcześniej wielokrotnie napastował kobietę. Przestępca domagał się od 32-latki ślubu, mimo że ta pozostawała w związku małżeńskim. Farah Hamzah Akbar dwukrotnie składała zawiadomienie na policję w sprawie swojego stalkera.

W konsekwencji skarg składanych przez 32-latkę jej stalker został zamknięty w areszcie. Wyszedł jednak na wolność po tym, jak uiścił kaucję i właśnie wtedy dokonał porwania i morderstwa młodej matki.

Kuwejt jest uważany za jedno z najbardziej liberalnych państw Zatoki Perskiej. Mimo że prawo nakłada surowe kary na sprawców molestowania, wykorzystywanie seksualne wciąż stanowi temat tabu, co utrudnia ściganie przestępców. Śmierć 32-latki skłoniła tysiące mieszkańców do wyjścia na ulice i domagania się skuteczniejszego egzekwowania sprawiedliwości wobec osób dopuszczających się przemocy wobec kobiet.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić