Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Kara śmierci w Kuwejcie. Egzekucja zamiast ślubu

94
Podziel się:

Mieszkańcami Kuwejtu wstrząsnęło brutalne zabójstwo matki dwojga dzieci. Oprawcą Farah Hamzah Akbar był mężczyzna, który wcześniej wielokrotnie ją nękał. Domagał się m.in., aby 32-latka za niego wyszła, mimo że już pozostawała w związku małżeńskim.

Kara śmierci w Kuwejcie. Egzekucja zamiast ślubu
Farah Hamzah Akbar już wcześniej zgłaszała, że jest ofiarą nękania. Pomoc nie nadeszła na czas (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Wathiq Khuzaie/Stringer)

Jak informuje The New Arab, sąd wydał wyrok we wtorek 6 lipca. Sprawca porwania oraz morderstwa 32-letniej mieszkanki Kuwejtu został skazany na karę śmierci. Rodzina zmarłej jest zadowolona z orzeczenia i ma nadzieję, że sąd apelacyjny utrzyma je w mocy.

Wyrok jest sprawiedliwy i mamy nadzieję, że spotka się z akceptacją [sądu apelacyjnego – przyp. red.] i zostanie wypełniony, aby rodzina mogła wreszcie odetchnąć – powiedział Abdulmohsen al-Qattan, jeden z krewnych zmarłej (The New Arab).

Kara śmierci w Kuwejcie. Sąd nie miał litości dla mordercy młodej matki

Farah Hamzah Akbar została siłą wyciągnięta z auta oraz porwana. 32-latka zginęła od ciosów nożem w klatkę piersiową.

Zobacz także: Zobacz też: Kara śmierci. Barbarzyństwo czy sprawiedliwość?

Sprawca morderstwa już wcześniej wielokrotnie napastował kobietę. Przestępca domagał się od 32-latki ślubu, mimo że ta pozostawała w związku małżeńskim. Farah Hamzah Akbar dwukrotnie składała zawiadomienie na policję w sprawie swojego stalkera.

W konsekwencji skarg składanych przez 32-latkę jej stalker został zamknięty w areszcie. Wyszedł jednak na wolność po tym, jak uiścił kaucję i właśnie wtedy dokonał porwania i morderstwa młodej matki.

Kuwejt jest uważany za jedno z najbardziej liberalnych państw Zatoki Perskiej. Mimo że prawo nakłada surowe kary na sprawców molestowania, wykorzystywanie seksualne wciąż stanowi temat tabu, co utrudnia ściganie przestępców. Śmierć 32-latki skłoniła tysiące mieszkańców do wyjścia na ulice i domagania się skuteczniejszego egzekwowania sprawiedliwości wobec osób dopuszczających się przemocy wobec kobiet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
Grabarz
11 miesięcy temu
Choć jeden kraj sprawiedliwie wymierza kary . Uczcie się POszołomy z PO .
Hawa
11 miesięcy temu
A do Europy napływa bydło które nie ma nic wspolnego z islamem religia pokoju oni się poroznili życzę aby Bóg zesłał na nich kare bolesna
Hawa
11 miesięcy temu
A do Europy napływa bydło które nie ma nic wspolnego z islamem religia pokoju oni się poroznili życzę aby Bóg zesłał na nich kare bolesna
abcd
11 miesięcy temu
"Każdy system, w którym jedyną karę za mord stanowi cela więzienna, to system, w którym ofiara ma mniejsze prawo do życia niż mordercy." Waldemar Łysiak
pinczef
11 miesięcy temu
u nas też kara śmierci i wszystkich teraz rządzących pod sprawiedliwy sąd
Na faktach
11 miesięcy temu
Dlaczego nie ma mojego komentarza? Przecież wszystkim się podobał ten pomysł mojego stalkera? Cieszył się ogólnym poparciem ze strony męskiej społeczności?
Głos rozsądku
11 miesięcy temu
I to jest sprawiedliwe,smierć za smierć.Jakos teraz obroncy praw człowieka ne protestują?
Na faktach
11 miesięcy temu
Mojego komentarza i historii po krtce opisanej nie ma. Dlaczego?
ewq
11 miesięcy temu
Gdzie UE i wieczyste potępienie Kuwejtu ??????
tulalula.
11 miesięcy temu
Większą karą,aniżeli śmierć jest życie, oczywiście w więzieniu, ale bez takich praw jak: każda książka,telewizja, nawet w celi, uprawianie sportu. dożywocie, brak TV, telefonu, widzeń, książka,tylko jedynie słuszna. I oczywiście izolacja od innych współwięźniów i ciężka, obowiązkowa praca. Kara śmierci to tylko unicestwienie i przestroga dla żyjących. Ale co z takich przestróg jak inni ich nie zauważają.
Tomek
11 miesięcy temu
I tak powinno być również w Polsce, ale tylko w przypadkach w pełni udowodnionych, aby nie dochodziło do tragicznych pomyłek sądowych, jak np. w przypadku Tomasza Komendy.
stary Polak
11 miesięcy temu
tak. kara jest sprawiedliwa
MO.
11 miesięcy temu
W Polsce skierowany został by do Gostynina aby wśród lasów i jezior przechodził rekonwalescencje .
Ramon
11 miesięcy temu
Kary śmierci nie może być w kraju takim jak PL, gdzie wymiar sprawiedliwości działa pod dyktando reżimu, a nie kodeksu karnego.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić