Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Kuwejt. Uwolniono ją. Piękną, młodą kobietę trzymano 9 lat w niewoli

55
Podziel się:

Na terenie całego Kuwejtu trwają demonstracje po uwolnieniu kobiety, przez prawie dekadę przetrzymywaną wbrew swojej woli. Piekło zgotowali jej: własny ojciec i rodzeństwo. Więzili krewną za "nieposłuszeństwo". Ujawniono, na czym ono polegało.

Kuwejt. Uwolniono ją. Piękną, młodą kobietę trzymano 9 lat w niewoli
Była przez 9 lat uwolniona i przetrzymywana w piwnicy przez ojca i rodzeństwo (zdjęcie ilustracyjne). (Getty Images, Gisela Schober/Contributor)

Jak informuje The New Arab, sąd zgodził się na ujawnienie opinii publicznej szczegółów dotyczących procesu oprawców Kuwejtki. Do wydania takiej decyzji skłoniły go tysiące protestujących osób, które wyszły na ulicę i domagały się od rządu większej ochrony kobiet i rozszerzenia ich praw.

Koszmar Kuwejtki. "Za karę" spędziła 9 lat w piwnicy

Uwolniona kobieta przyszła na świat w 1988 roku. Była zdolną uczennicą, jednak rodzina uniemożliwiła jej kontynuowanie edukacji, zmuszając do ślubu ze starszym o 15 lat mężczyzną. Mimo że para doczekała się syna, kobieta ostatecznie zdecydowała się na rozwód i właśnie to rozwścieczyło jej bliskich.

Po rozwodzie musiała wprowadzić się do rodzinnego domu. Krewni nie kryli jednak oburzenia z powodu jej decyzji i domagali się, aby wróciła do byłego męża. Ponieważ konsekwentnie odmawiała, ojciec i rodzeństwo zamknęli kobietę w piwnicy.

W 2012 roku Kuwejtka podjęła udaną próbę ucieczki. Niedługo cieszyła się jednak wolnością – rodzina wytropiła ją i na powrót uwięziła w piwnicy. Koszmar więźniarki skończył się dopiero po policyjnym nalocie na dom – nie wiadomo, kto poinformował funkcjonariuszy o przestępstwie.

W toku śledztwa aresztowano łącznie pięciu członków rodziny Kuwejtki. Przed sądem stanęli jej ojciec, który niedawno zmarł, trzy siostry i dwaj bracia. Wyrok w sprawie o pozbawienie wolności jeszcze nie zapadł.

Zobacz także: Zobacz też: Makabryczne odkrycie. Akcja policji z Karczewa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
Fogiel
11 miesięcy temu
Islam w Polsce jest konieczny
Adolf
11 miesięcy temu
Skad wzieli sie tam pisowcy??
Kati
11 miesięcy temu
Do dziś krytykujecie naród niemiecki za drugą wojnę i za rasizm a wy lepsi polacy kim jesteście jak nie rasistami
Skalpel
11 miesięcy temu
Jestem z Islamem w Polsce
Kati
11 miesięcy temu
Ludzie a nie przepraszam nadludzie polacy wstyd za was aż bucha od was rasizm wstyd
Tajka_aa
11 miesięcy temu
Czy u nas w Polsce nie dzieja się różne okropne rzeczy????
Serio?
11 miesięcy temu
Rozwód? W Kuwejcie? Buahaha hahah haha ha...
yeti
11 miesięcy temu
odchodzi chrześcijaństwo, przychodzi islam i barbarzyństwo, tak checie, bo na razie uparcie do tego dążycie, mówię do tych wszystkich importerów "inżynierów odbytnic"
Maniek
11 miesięcy temu
To jest ta wysoka kultura która niemiaszki tak chętnie importują do Europy
Paulanerrr.
11 miesięcy temu
"Przed sądem stanęli jej ojciec, który niedawno zmarł...". ...to chyba na Sądzie Ostatecznym.
jolanta1955
11 miesięcy temu
Szkoda, że ojca szlag nie trafił dużo wcześniej, chociaż bracia by ją też tropili. XXI? Ciekawe, co Czarnek by zrobił, jakby jego córka wzięła rozwód.
Piotr
11 miesięcy temu
Oni normalnie współżyją u siebie z 11-12 latkami. Rodzice wydają za mąż córki obcym facetom za kasę. Tłumaczą to tym że taka u nich kultura. I chcą tą kulturę wprowadzać u Europie.
Bogusław
11 miesięcy temu
Była przez 9 lat uwolniona i przetrzymywana w piwnicy przez ojca i rodzeństwo (zdjęcie ilustracyjne)... Może by tak autorzy czytali treści materiałów? Translator wujka Google nie zwalnia od myślenia.
pilnować tego
11 miesięcy temu
Europa koniecznie zaprowadza prawo muzułmańskie w swoich społeczeństwach. w wielu miastach do niektórych dzielnic nawet policja boi się zajrzeć
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić