Łazik Zhurong przesłał zdjęcia z Marsa. Co na to NASA?

33

Mars sfotografowany przez chiński łazik Zhurong. Zdjęcia z maszyny uzyskała Agencja CNSA, która następnie postanowiła je udostępnić. Do sprawy odniósł się już administrator NASA.

Łazik Zhurong przesłał zdjęcia z Marsa. Co na to NASA?
Zhurong na Marsie (CNSA)

Najpierw na Marsie pojawiła się maszyna Amerykanów, a teraz udało się to również łazikowi Chińczyków. Zhurong został umieszczony na powierzchni Czerwonej Planety wraz ze specjalnym lądownikiem.

Krótko później do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z Marsa, które opublikowała Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna. Na poniższej migawce można zobaczyć łazik Zhurong na lądowniku, z którego następnie ma zjechać na powierzchnię.

NASA zabrała głos ws. sukcesu Chińczyków

Przekazano, że łazik ma zjechać na powierzchnię Marsa 22 maja. Wówczas ma się też zacząć przemieszczać.

Dotychczasowe sukcesy w ramach misji Tianwen-1 skomentował administrator NASA Bill Nelson. Oczywiście nie mogło zabraknąć gratulacji.

Gratulacje dla Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej za uzyskanie pierwszych zdjęć z łazika marsjańskiego Zhurong! W miarę jak rośnie międzynarodowa społeczność naukowców zajmujących się robotami na Marsie, Stany Zjednoczone i świat z niecierpliwością czekają na odkrycia, których dokona Zhurong, aby pogłębić wiedzę ludzkości o Czerwonej Planecie. Z niecierpliwością czekam na przyszłe międzynarodowe odkrycia, które pomogą informować i rozwijać zdolności potrzebne do wylądowania ludzkich butów na Marsie - podkreślił Nelson.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić