o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Lek antydepresyjny pomaga w walce z COVID-19? Nowe wyniki badań

3
Podziel się

Eksperci z Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis dzielą się wynikami nowych badań. Twierdzą, że koronawirus SARS-CoV-2 może być skutecznie zwalczany przez stosowaną w leczeniu depresji fluwoksaminę.

Lek antydepresyjny pomaga w walce z COVID-19? Nowe wyniki badań
Koronawirus zwalczany przez lek antydepresyjny? (Pixabay)
bDYWDFlx

Naukowcy wciąż zastanawiają się, jak można pokonać koronawirusa. Dochodzą do rozmaitych wniosków. Ciekawymi spostrzeżeniami podzielili się ostatnio badacze z Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis.

Przebadali klinicznie 152 zakażonych koronawirusem. Części podali fluwoksaminę. To środek stosowany w leczeniu depresji. Pozostali chorzy na COVID-19 otrzymali z kolei placebo.

bDYWDFlz

Jak pisze serwis tech.wp.pl, powołując się na PAP, po 15 dniach od początku eksperymentu u żadnej z osób, której podano fluwoksaminę, nie zaobserwowano pogorszenia stanu klinicznego. Gorzej poczuło się sześć osób, którym zaaplikowano placebo.

Fluwoksamina pomaga? Naukowcy mają zagadkę

Przeprowadzone badania dają dużą nadzieję, że fluwoksamina wspiera walkę z koronawirusem. Nie jest to jednak nic pewnego.

Nadal nie mamy jasności co do sposobu działania fluwoksaminy przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, ale trwają badania mające na celu znalezienie odpowiedzi - powiedział dr Alban Gaultier z University of Virginia School of Medicine, cytowany przez tech.wp.pl.
bDYWDFlF
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYWDFma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Dhjj
6 miesięcy temu
Zażywałam kiedyś to naprawdę bardzo fajny lek ale przez to że ciężko się zasypiało i nie miałam objawów już depresji to przestałam brać
Monika
6 miesięcy temu
Najlepiej brac antydepresanty zeby od covida nie zwariowac🤣🤣🤣🤣
bartek
6 miesięcy temu
nie musi być szczepionka może być lek też leczy covid ten jek uważam że leczy tych co mają covida
bDYWDFmb
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić