Wróć na
Jan Manicki
|

LGBT. Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie Polski

59
Podziel się

Wiceszefowa Komisji Europejskiej zapowiedziała, że płynące do Polski unijne środki mogą zostać wstrzymane. Chodzi o prawa osób LGBT. Unia domaga się, żeby Polska przestrzegała podstawowych praw mniejszości seksualnych.

LGBT. Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie Polski
Wiceszefowa KE Věra Jourová domaga się równego traktowania osób LGBT w Polsce (Getty Images)
bCYumCLF

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Věra Jourová oświadczyła w Parlamencie Europejskim, że środki unijne nie trafią do Polski, jeśli w kraju nie będą przestrzegane podstawowe prawa osób LGBT. Ma to związek ze sprawą "stref wolnych od LGBT", ogłaszanych przez niektóre polskie samorządy. Jourová dodała także, że dobrze się stało, że unijne fundusze nie trafiły do 6 polskich gmin, które takimi strefami się ogłosiły.

Komisja Europejska stanowczo potępia wszelkie formy dyskryminacji, przemocy i nienawiści wobec LGBTI – podkreśliła Věra Jourová, cytowana przez RMF FM.

bCYumCLH

Unijne pieniądze nie trafią do Polski. KE bada sprawę „stref wolnych od LGBT”

Komisja Europejska dokładnie bada sprawę ogłoszonych przez niektóre samorządy w Polsce "stref wolnych od LGBT". Unijni urzędnicy sprawdzają, czy rzeczone wspomniane uchwały polskich gmin nie naruszają unijnej dyrektywy o równym traktowaniu w miejscu pracy. Jeżeli Komisja dopatrzy się zaniedbań, zablokuje strumień funduszy rozwojowych płynących do Polski.

LGBT. Komisja Europejska nie otrzymała żadnej skargi z Polski

Věra Jourová zwróciła także uwagę na kwestię retoryki anty-LGBTI w polskich kręgach politycznych. Podkreśliła, że jest ona pewnego rodzaju zezwoleniem na zachowania wymierzone w te mniejszości. Jednocześnie przyznała jednak także, że Komisja Europejska nie otrzymała żadnej skargi od dyskryminowanej w Polsce w ten sposób osoby.

bCYumCLN

Obejrzyj także: LGBT. Lider młodzieżówki PiS: "Wojna kulturowa trwa"

bCYumCMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
NELA
1 tyg. temu
CHORE TRACIMY PRAWO DO WŁASNYCH OPINII I WŁASNEGO ZDANIA
cheche
1 tyg. temu
Demokracja wprowadzana za pieniądze
Żyd
1 tyg. temu
To bardzo zdrowe , nie chcemy żeby komunizm , faszyzm ,bądź inna demagogia podnosiła głowę. Powinna być gaszona w zarodku.
bCYumCMj
wr6
1 tyg. temu
Hahahahahahaha
czloax
1 tyg. temu
Tzn co wg eurokołchozu? Mamy pozwalać pieniaczom dewianckim malować wizerunki i przyprawiać im bzdurne atrybuty?
Najnowsze komentarze (59)
daro
6 dni temu
Ot i weszliśmy z deszczu pod rynnę.Unii nam się zachciało co ma cztery kije i jedną marchewkę.
Juliusz
6 dni temu
Przecież to wszystko to gorzej jak za komuny.Nikt nikomu nie zabrania być homo bo jest wielu kulturalnych gejów którzy sobie żyją i nie robią rozpierduchy na ulicach.Nie muszą maszerować na ulicach lub paradować w ubiorze sado-macho. Jest niby demokracja więc się z tym nie zgadzam bo to nie jest normalne co środowiska LGBT robią z naszego kraju
Człowiek
6 dni temu
I bardzo dobrze, do niektórych można przemówić tylko przez pieniądze.
jachim
6 dni temu
A ja tam życzę wszystkim, którzy są anty... by na własnej skórze doświadczyli, by życie ich nauczyło tolerancji, gdy własne dziecko zostanie les lub gej. Również by dziecko rodzica - rasisty ochajtało się z inną rasą.
Bruce Lee
6 dni temu
Trzeba zrobić referendum i jak najszybciej wyjść z tej chorej uni, jak komuś w Polsce sie nie podoba to pakować walizki!!!!!
Odek<<
6 dni temu
Osoba z kryminalną przeszłością nie ma prawa się wypowiadać!!!!!!!
mśv/
6 dni temu
Może podejmijmy decyzje w stosunku do KE. Niech nasze składki przestaną do nich płynąć.
Za takie
6 dni temu
Brawooooo
bCYumCMb
😡😡😡😡
6 dni temu
Maja takie same prawa jak inni ale chcą więcej i chcą rządzić.
Aaa
6 dni temu
Turcja coraz bliżej witaj erdogan
rudy donek
7 dni temu
tylko gaz i będzie O.K
Klaudiaax
7 dni temu
Witam, ostatnio na onet pisali o dziewczynie, która schudła powyżej 10 kilo w dwa miesiące trzymając się zasad z diety Anusi (najlepiej wyszukać w Google). Spożywała jakieś posiłki z niskim IG, stewię, błonnik oraz coś tam jeszcze. Jeśli ktokolwiek z czytających tutaj ma jakieś doświadczenie dotyczące tej diety - byłabym wdzięczna o swoje odczucia. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
BRAWO
7 dni temu
BRAWO!A teraz Polacy,ktorzy głosowali na homofoba dudusia - podziękujcie mu z całego serca!Bo to on tę burzę rozpętał - mamy wszak nagrania z obrazami jego słownej nienawiści do osób innej płci i orientacji seksualnej.Pokazał, jaki z niego katolik - a moze warto się uczyć w życiu dudusiu- powrót do szkoły podstawowej pokaże, że rodzimy się z kilkoma orientacjami seksualnymi i mozemy być np. dwupłciowi!!!
Guli
7 dni temu
Skoro nie możemy stanowić o sobie to po co jesteśmy w tej UE, Wyspy Brytyjskie wyszly z Unii i juz maja wzrost gospodarczy, a Unia w recesji.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić