o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|
aktualizacja

Lidl rozsierdził klientów. Wymazali krzyże z opakowań

717
Podziel się

Niemiecka sieć dyskontów na ustach klientów. Zaczęło się od tego, że ktoś dostrzegł manipualcję na zdjęciu, które ozdabia opakowania serii produktów Lidla. Można ją zauważyć również na artykułach dostępnych w Polsce.

Lidl rozsierdził klientów. Wymazali krzyże z opakowań
(iStock.com, Tupungato)
bDmWmOlN

Poszło o krzyże usunięte programem do obróbki cyfrowej fotografii. Symbole chrześcijaństwa w rzeczywistości znajdują się na kopułach świątyni św. Anastazji na wyspie Santorini. Zdjęcie budowli zostało wykorzystane na etykietach produktów z greckiej serii Eridanous. Można je znaleźć w sklepach sieci w różnych krajach Europy. Na przykład mousakę jak widać poniżej.

Na opakowaniach greckich specjałów w Lidlu próżno jednak szukać krzyży. Same kopuły są, ale ogołocone. Jak wyglądają naprawdę? Spójrzcie poniżej.

bDmWmOlP

Ingerencję w zdjęcie z opakowań dostrzegli klienci sieci handlowej. Niektórych to zdziwiło, innych rozgniewało. W sieci nietrudno natknąć się na wpisy na ten temat. Pojawiają się komentarze z różnych krajów.

Mieszkając w Grecji, dziś rano pokazałem to zdjęcie wielu przyjaciołom przy kawie, którzy są oburzeni i domagają się wyjaśnień - napisał KevenKos.

bDmWmOlV

Głupi @LIDL, jest mnóstwo świeckich budynków w Grecji, z których mogli korzystać. Mam nadzieję, że nie zobaczę tego w @lidlfrance czy @LidlUK - oburzył się PGThompson.

Po co używać obrazu kościoła do sprzedaży produktów, ale retuszować go tak, aby krzyże zniknęły? - pyta Oliver Berlau.

bDmWmOlW

Sieć zdążyła już odnieść się do sprawy, która stała się głośna. Oddział Lidla w Wielkiej Brytanii twierdzi, że firma nie chciała nikogo urazić.

Bardzo nam przykro z powodu wszelkich następstw złego odbioru artystycznej kreacji. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie opinie były brane pod uwagę przy projektowaniu przyszłych opakowań - powiedział rzecznik Lidl UK stacji radiowej Premier Christian Radio.

Produkty z serii Eridanous są dostępne również w polskich sklepach Lidla. Sieć promuje je na swojej stronie w internecie.

bDmWmOlX

Poprosiliśmy biuro prasowe polskiego oddziału sieci o komentarz. Oto on:

Od kilku lat, w całej Europie, dostępny jest w naszych sklepach bardzo popularny asortyment tygodnia greckiego marki Eridanous. Projekty opakowań tych produktów, na przestrzeni lat, były wielokrotnie aktualizowane. Jest nam bardzo przykro z powodu jakichkolwiek wątpliwości jakie mogły te projekty wywołać - napisało biuro prasowe.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDmWmOmq
KOMENTARZE
(717)
Przykre to...
3 lata temu
Dokąd zmierzasz Europo...
Gienek Łopata
3 lata temu
No to w myśl "poprawności politycznej" nas powinny zacząć razić półksiężyce. Zacznijmy się domagać ich usunięcia z meczetów. Tak będzie sprawiedliwie...
Mat
3 lata temu
No najlepiej żeby były meczety
bDmWmOmr
anonim
3 lata temu
W końcu lidl to niemiecka sieć, więc czego można się innego od nich spodziewać. Razi w oczy "poprawnością polityczną" :/ Tępić chrześcijaństwo, propagować islam. To główna zasada niemiec.
chrzescijanin
3 lata temu
koniec z kupowaniem w lidlu
Najnowsze komentarze (717)
...
3 lata temu
Qrde tu już naprawdę kogoś popierdzieliło... bez sensu głupie i niepotrzebne.
JA wiem
3 lata temu
I dobrze usunęli, bo chcieli być neutralni poglądowo.
jarek
3 lata temu
Córka pastora notabene
Ewaidc1198
3 lata temu
Chrześcijan można urażać i pluć na nas do woli na naszym własnym kontynencie. To nie jest już tylko poprawność polityczna, to jest celowe, systematyczne niszczenie chrześcijaństwa. Taki sposób komunistów na opanowanie świata. Wszechświatowa rewolucja bolszewicka została zatrzymana w 20 roku przez tych niepokornych Polaków to robi się od zakrystii marsz przez wszystkie możliwe instytucje. Czyli gotują nas powoli jak tę żabę żebyśmy się nie zorientowali. Ludzie! Budźcie się , bo zostaniemy niewolnikami !!!!!!!!!
Rabarbar
3 lata temu
Przed chwilą był do tego komentarz w - o dziwo - niemieckiej telewizji ZDF. Pokazali opakowanie innego produktu z konkurencyjnej sieci Aldi. I wiecie co było na etykiecie? Meczet k. wa! Meczet z polksiezycami ! I to jest w porządku ale krzyże już nie, tak? No to będziecie mieli polksiezyce wszędzie, mam nadzieję że ten naród, który rozpętał dwie wojny światowe wreszcie sam się unicestwi za sprawą frau Merkel
stefan
3 lata temu
lidl nie chce urazic dobrych bojownikow islamskich , a chce urazić wszystkich innych swoich klientow, klienci sa z tego zadowoleni i robia zakupy nadal
asd
3 lata temu
Polscy niemcy juz wracajom do Polski. Szczegolnie starsze pokolenie. Dzis jeszcze sie im uda sprzedac swoje mieszkanie za dobra cene ale za 10 lat ... to bedzie dla nich jak wysiedlenie....
KH
3 lata temu
Naprawde trudno mi uwierzyc tlumaczeniom czy dobrym intencjom centrali LIDL v Niemczech. ISLAM NALEZY DO NIEMIEC, niedawno powiedziala pewna pani w Niemczech. To kolejny krok w tym wlasnie kierunku. W 2039 roku Niemcy beda juz muzumanska ziemia. Tak poprostu...
bDmWmOmj
Umią się wyco...
3 lata temu
Niemcy zawsze namieszają .
b38
3 lata temu
Nie chcieli urazić muzułmanów...
edik
3 lata temu
Krzyz na Giewoncie tez wymazano w reklamie Polski
bea
3 lata temu
Z lidla zniknęła woda Cisowianka podejrzewam z jakiego powodu.. to była moja ulubiona woda, dlatego przestaję już tam robić zakupy...
kk
3 lata temu
no tak zróbcie dochodzenie w tej sprawie... co mnie obchodzi jakies zdjecie...
krzyż
3 lata temu
A ja już nie kupuje w Lidlu.Są gorsze produkty niż w Niemczech.To zdjęcie bez krzyża zakłamuje architekturę Grecji.Tak też Niemcy zakłamują wszystko,a zwłaszcza ludobójstwo II wojny światowej.Hańba! Niech się też wyrzekną swojej narodowości,ale chyba już to zrobili.Dziś Niemcy to kalifat.To tyle w temacie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić