Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Łódź. Więzienie za ucieczkę ze szpitala

10
Podziel się

54-letni mężczyzna, który w marcu ubiegłego roku uciekł ze szpitala pomimo podejrzenia zakażenia koronawirusem, został skazany na rok więzienia. Oskarżono go o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

Łódź. Więzienie za ucieczkę ze szpitala
54-latek uciekł ze szpitala w Zgierzu (Pixabay)
bEDrMLhN

Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku. 54-latek wraz z ok. 80 osobami podróżował autokarem z Niemiec do Polski. W okolicach Zduńskiej Woli stan jego zdrowia gwałtownie się pogorszył. Miał m.in. kaszel i wysoką temperaturę. Na miejsce wezwano pogotowie, które przewiozło go do szpitala w Sieradzu.

W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem następnego dnia mężczyzna trafił do szpitala jednoimiennego w Zgierzu. Dzień później, wykorzystując nieuwagę personelu medycznego, pacjent uciekł z placówki. Pojechał komunikacją miejską do Łodzi - najpierw do swojej siostry, a później do swojego mieszkania. Tam został zatrzymany przez policję.

bEDrMLhP

Badania laboratoryjne potwierdziły, że 54-latek był zakażony koronawirusem. Usłyszał zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie choroby zakaźnej COVID-19. Groziła mu kara do 8 lat więzienia.

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala. Usłyszał wyrok

W środę w Sądzie Okręgowym w Łodzi zapadł wyrok w tej sprawie. Mężczyzna został skazany na rok więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

bEDrMLhV

54-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Twierdził, że był przekonany, że nie ma koronawirusa i nie miał świadomości, że mógł kogoś zarazić. Tłumaczył, że wyszedł ze szpitala również dlatego, że "chciał się odświeżyć".

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Musisz to wiedzieć przed szczepieniem. Garść przydatnych informacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDrMLiq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
afrykaner
8 miesięcy temu
jest gorzej niż za komuny.
Co to
8 miesięcy temu
jest szpital jednoimienny?
Antysystemowy
8 miesięcy temu
To teraz za grypę pójdziesz siedzieć. Takie mamy czasy
bEDrMLir
Jotowiedział
8 miesięcy temu
Jak przyjdzie dzień i wyjdzie że to największy wałek w historii świata i go uniewinnią to kto mu zapłaci za niesłuszne skazanie nie zgodne z konstrukcją
Jaass
8 miesięcy temu
A ilu uciekło z zakaznego w Jaśle z doborem albo podejrzeniem covida i nikt o tym nie pisał
Ija
8 miesięcy temu
Macie jeszcze jakieś wątpliwości? Za Max rok karalne więzieniem będzie samo to ze otwarcie powiesz, że nie ma żadnej pandemii bo uznają to za niebezpieczne dla społeczeństwa!! To już się zaczęło, to co mówiono w tzw teoriach spiskowych 15 lat temu dzieje się na waszych oczach!! Puste szpitale, ludzie umierają z powodu utrudnionego dostępu do szpitali ze śmiertelnymi chorobami serca, nerek, trzustek, rakiem nabijając przy tym statystyki śmiertelności wymyślonej pandemi! Czytajcie komentarze zwykłych ludzi jakie historie opowiadają, które ich dotknęły lub ich bliskich ciężko chorych w polskich szpitalach i za granicą! Absurd goni absurd a jednak to się dzieje w realu!
Marian
8 miesięcy temu
A wystarczyło jak Szumowski pójść na kwarantannie do Biedronki i dostałby cudownego uzdrowienia 😁
SC6
8 miesięcy temu
A pielęgniarki co pracowały w dwu miejscach i zarażały DPSy to do nagrody.
Lekaż
8 miesięcy temu
Chcecie go skazać dranie za jakieś fikcyjne wirusy? Cowid jest tylko w mediach.
sceptyk
8 miesięcy temu
Paradoksalnie wiarygodność testy PCR została podważona kolejno 1) przez środowiska naukowe, 2) sąd hiszpani 3) samo WHO... dziękuję do widzenia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić