Łódzkie. Dziecko w pułapce. Wystarczyło kilka sekund

88

Dyżurny komendy w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał nagłe zgłoszenie. Dzwoniła przerażona kobieta – jak relacjonowała, przez przypadek zatrzasnęła kluczyki w aucie. W pojeździe znajdowało się jej 6-miesięczne dziecko, którego nie była w stanie wydostać.

Łódzkie. Dziecko w pułapce. Wystarczyło kilka sekund
Przez przypadek zatrzasnęła kluczyki w aucie. Policjanci pomogli jej wydostać z pojazdu 6-miesięczne dziecko (Policja Łódzka)

Jak podaje asp. Izabela Gajewska z łódzkiej policji, chwilę przed wykonaniem telefonu rozmówczyni włożyła dziecko do fotelika. Maluch został zapięty pasami, a roztargniona mama odruchowo rzuciła kluczyki na przednie siedzenie. Następnie zatrzasnęła drzwi i obeszła pojazd, by wsiąść za kierownicę.

Dziecko w samochodzie. Konieczna była interwencja policji

Zanim mama malucha zdążyła zająć miejsce za kierownicą, wszystkie drzwi zostały automatycznie zablokowane. Przerażona kobieta natychmiast zawiadomiła o zdarzeniu dyżurnego piotrkowskiej komendy, który wysłał na miejsce patrol.

Na początku funkcjonariusze próbowali dostać się do auta poprzez opuszczenie szyby. Wysiłki okazały się jednak nieskuteczne i policjanci uznali, że jedynym wyjściem będzie jej rozbicie. Zaniepokojona o los półrocznego dziecka mama wyraziła na to zgodę.

Aby dziecku nie stało się nic złego, wybór padł na najbardziej oddaloną od niego szybę. Dzięki temu maluch nie został zraniony odłamkami szkła. Policjant wybił ją pałką, a następnie sięgnął po kluczyki.

Ostatecznie całe zdarzenie znalazło szczęśliwy finał, a dziecko zostało uratowane, zanim zaczęło odczuwać skutki upału. Policja apeluje, aby zwłaszcza w lecie nie pozostawiać w samochodach zwierząt ani najmłodszych, ponieważ wysoka temperatura niesie ze sobą śmiertelne zagrożenie.

Zobacz także: Zobacz też: Na ratunek maluchowi w sklepie. Mazurska policja publikuje nagranie z dramatycznego momentu
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić