Ludzkie szczątki na budowie. Prace we Wrocławiu stanęły

24

Czaszkę i ludzkie kości znaleźli pracownicy podczas przebudowy torowiska tramwajowego we Wrocławiu. Jak przekazali urzędnicy miejscy, w tym miejscu wcześniej znajdował się cmentarz. Szczątki przekazano do ekshumacji i badań antropologicznych, a prace chwilowo wstrzymano.

Ludzkie szczątki na budowie. Prace we Wrocławiu stanęły
Ludzkie szczątki znalezione podczas remontu torowiska (Facebook)

Nietypowe znalezisko spotkało pracowników podczas prac związanych z budową sieci zasilającej trakcję tramwajową we Wrocławiu. W miejscu, gdzie za chwilę miał zacząć jeździć tramwaj, znaleziono czaszkę i ludzkie kości.

Prace zostały wstrzymane

Jak przekazuje "Gazeta Wrocławska", na co dzień w tym miejscu biegną trasy linii tramwajowych 3 i 5, ale teraz torowisko jest przebudowywane. W związku ze znaleziskiem prace zostaną chwilowo wstrzymane.

Archeolodzy zabezpieczyli kości. Znalezione szczątki po przeprowadzonej ekshumacji, poddane zostają badaniom antropologicznym, a następnie pochowane będą na cmentarzu — przekazuje spółka Wrocławskie inwestycje

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pod ziemią mogą ukrywać się "kolejne niespodzianki"

To już drugie takie znalezisko w tym miejscu, a odpowiedzialna za przebudowę spółka przypuszcza, że ludzkich szczątków znajdujących się na terenie inwestycji może być więcej. Mimo że przebudowa innych odcinków torowiska odbywa się bez zakłóceń, urzędnicy obawiają się "kolejnych niespodzianek pod ziemią".

Przewidujemy, że prace związane z ul. Krakowską zakończą się między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, lub zaraz po Nowym Roku — mówi "Gazecie Wrocławskiej" Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Przebudowa w miejscu dawnego cmentarza

Dziennik przypomina, że w tym miejscu wcześniej znajdywała się Nekropolia św. Bernardyna, gdzie od początku XX wieku działała także kaplica pogrzebowa. Według archeologa ostatni pochówek na nekropolii miał miejsce w 1945. Cmentarz zlikwidowano w 1967 roku.

Zobacz także: Bezcenny skarb we wrocławskiej kurii. Po latach okazał się kiepską podróbką
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić