Luzowanie obostrzeń. Ważna deklaracja ministra Adama Niedzielskiego

12

Sporo ograniczeń zostało już zdjętych. Tymczasem minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w środę pojawią się informacje o szczegółach luzowania obostrzeń do 26 czerwca.

Luzowanie obostrzeń. Ważna deklaracja ministra Adama Niedzielskiego
Adam Niedzielski (Getty Images)

Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany o plany dotyczące luzowania kolejnych obostrzeń. W odpowiedzi przekazał, że podczas jutrzejszej konferencji prasowej przedstawione zostaną "dalsze kroki luzujące".

To będzie taka informacja, która będzie przekazana najpierw w perspektywie co się będzie działo do 26 czerwca, czyli do początku wakacji - powiedział, cytowany przez PAP.

Rząd ma plan na wakacje 2021. Kiedy go przedstawi?

Minister zdrowia przekazał ponadto, że prawdopodobnie w poniedziałek, razem z premierem Mateuszem Morawieckim, przedstawią informacje dot. dłuższego planu, który obejmie całe wakacje.

Jeżeli chodzi o ten najbliższy okres, to nie należy się spodziewać dużego luzowania. W tej chwili poziom liberalizacji obostrzeń w Polsce jest bardzo wysoki na tle Europy. Myślimy o kosmetycznych zmianach, ale jutro na konferencji, na briefingu przedstawię szczegóły - zapowiedział szef resortu zdrowia.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że w ciągu najbliższego miesiąca przywrócone zostaną dyskoteki, targi czy kongresy. RMF FM podaje ponadto, że potem ma dojść do stopniowego luzowania limitów w hotelach, restauracjach czy na imprezach.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić