Maria Czarniecka| 
aktualizacja 

Makabra w Rzeszowie. Dziecko ciężko pobite. Walczy o życie

238

W piątek do jednego z rzeszowskich szpitali przywieziono pięciomiesięczne dziecko z ciężkimi obrażeniami. Lekarze od razu musieli przystąpić do operacji. Policja nie wyklucza pobicia.

Makabra w Rzeszowie. Dziecko ciężko pobite. Walczy o życie
Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem (pixabay.com, christianabella)

W piątek wieczorem do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr. 2 w Rzeszowie przywieziono pięciomiesięczne dziecko. Jak informuje Gazeta Wyborcza, dziewczynka miała ciężkie obrażenia na głowie, które lekarze ocenili jako zagrażające życiu.

Według relacji Marty Tobiasz-Rygiel, rzeczniczki podkarpackiej policji, niewykluczone jest, że dziecko jest ofiarą przemocy. Gazeta Wyborcza poinformowała również o tym, że rodzice dziecka zostali już zatrzymani.

Oboje mają po 22 lata, oprócz pięciomiesięcznej dziewczynki mają jeszcze jedno dziecko. Zostało ono pod opieką krewnych, natomiast matka i ojciec zostali zatrzymani. W chwili zatrzymania rodzice byli trzeźwi.

Zanim dziecko trafiło do szpitala w Rzeszowie, próbę ratowania życia podjęto w Jaśle i w Gorlicach. Neurochirurdzy z rzeszowskiego szpitala podjęli decyzję o natychmiastowym przystąpieniu do operacji. Z relacji Gazety Wyborczej wynika, że niemowlę przebywa teraz na OIOMIE.

Zobacz także: Nowa kategoria biedy. Szlachetna Paczka pomaga ludziom dotkniętym pandemią
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić