Makabryczne odkrycie w lesie. Grzybiarze wezwali policję

135

Grzybiarze spacerowali po lesie w rejonie gminy Mycielin (woj. wielkopolskie), gdy nagle dokonali makabrycznego odkrycia. Zamiast grzybów w środku lasu natrafili na... ludzki szkielet. Szczątki prawdopodobnie leżały tam już od kilku miesięcy.

Makabryczne odkrycie w lesie. Grzybiarze wezwali policję
Grzybiarze znaleźli w lesie ludzki szkielet. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Nie tego spodziewali się grzybiarze, którzy w sobotę po południu wybrali się do lasu w miejscowości Kazala Stara. Ku swojemu przerażeniu w leśnym gąszczu znaleźli "niekompletny" ludzki szkielet - podaje lokalny portal Kalisz24.info.

Makabra podczas grzybobrania

Na miejsce przybyła policja, ale szybko okazało się, że przy wykonywaniu czynności w związku z ujawnieniem zwłok potrzebna była pomoc straży pożarnej. Część szkieletu bowiem leżała na ziemi, a część wisiała na gałęzi.

Okazało się, że policjanci prowadzili nasze zastępy około 5 kilometrów w głąb lasu. Nasze działania polegały na ścięciu gałęzi i ściągnięciu szczątków ludzkich na ziemię oraz oświetlenie miejsca - poinformował  mł. kpt. Szymon Zieliński, rzecznik prasowy KM PSP w Kaliszu w rozmowie z Kalisz24.info.

Portal nieoficjalnie ustalił, że szczątki prawdopodobnie należały do mężczyzny. Zwłoki znajdowały się w tak daleko posuniętym stanie rozkładu, że niemożliwe było ich zidentyfikowanie. Niewykluczone, że osoba ta popełniła w tym miejscu samobójstwo.

Policjanci z Kalisza nie połączyli ciała z żadnym z prowadzonych w ostatnim czasie poszukiwań osób zaginionych. Policja zabezpieczyła materiały na miejscu zdarzenia, które mogą pomóc w identyfikacji denata. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Kościół pod ruinami kościoła. Niezwykłe odkrycie na placu budowy w Wielkiej Brytanii
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić