aktualizacja 

Maroko. Turystki z Danii i Norwegii ścięte. Śmierć dla terrorystów

819

Młode kobiety z Danii i Norwegii zginęły w Maroku straszną śmiercią podczas wyprawy turystycznej. Terroryści ścięli im głowy, gdy wędrowały w górach Atlas. Sąd antyterrorystyczny w mieście Sala nieopodal stolicy Maroka, Rabatu, skazał trzech mężczyzn na śmierć.

Maroko. Turystki z Danii i Norwegii ścięte. Śmierć dla terrorystów
(Facebook.com)

Dwóch oskarżonych przyznało się do morderstwa turystek ze Skandynawii. 25-letni Abdessamad Ejjoud wziął na siebie odpowiedzialność za ścięcie głowy jednej z kobiet. Dwa lata starszy od niego Younes Ouaziyad przyznał się do zabicia drugiej turystki. Trzeci skazany, 33-letni Rachid Afatti nagrywał zbrodnię telefonem komórkowym.

Specjalny sąd antyterrorystyczny w Maroku skazał trzech terrorystów na karę śmierci. Winni okrutnej śmierci turystek z Danii i Norwegii mówią, że są bojownikami ISIS. Jednak samo Państwo Islamskie nie wzięło na siebie odpowiedzialności za zamach na Skandynawki.

Louisa Vesterager Jespersen z Danii i Maren Ueland z Norwegii zginęły w grudniu 2018 roku. Terroryści napadli je, gdy wędrowały w górach Atlas.

Zobacz także: Wywiad z liderem ISIS. Wstrząsające, co ma do powiedzenia światu

Proces w marokańskim mieście Sala trwał 11 tygodni. Prokuratura od początku żądała kary śmierci, choć w Maroku od 1993 roku nie wykonuje się takich wyroków. Rodziny ofiar także chciały najwyższego wymiaru kary dla terrorystów.

Najbardziej sprawiedliwe byłoby dać tym bestiom karę śmierci, na którą zasługują - powiedziała Helle Petersen, matka Louisy Vesterager Jespersen, turystki z Danii.

Śledczy nazwali zabójców, którzy ścięli turystki, "krwiożerczymi potworami". W raporcie z sekcji zwłok znalazł się zapis o 23 ranach znalezionych na ciele Dunki i siedmiu obrażeniach Norweżki - podaje "The Guardian".

Oczekujemy wyroków, które odpowiadają okrucieństwu przestępstwa - argumentował Khaled El Fataoui, prawnik rodziny turystki z Danii.

25-letni Abdessamad Ejjoud to uliczny sprzedawca i nieformalny imam. 27-letni Younes Ouaziyad pracował jako stolarz. Razem z trzecim skazanym na śmierć Rachidem Afattim mieszkali w rejonie Marrakeszu w Maroku. Pochodzili z biednych rodzin. Ich obrońcy twierdzili, że warunki, w jakich żyli, należy potraktować jako okoliczności łagodzące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić