Maszyna zmiażdżyła rolnika. Musieli wyciąć otwór w ścianie

8

Do dramatycznych scen doszło kilka dni temu w Kaliszu. 67-letni rolnik był przygnieciony od pasa w dół do ściany budynku przez sortownik do cebuli. Chirurdzy naczyniowi musieli podjąć pilną interwencję w związku z uszkodzeniem dużych naczyń w nogach pacjenta. Policjanci z Kalisza (woj. wielkopolskie) wszczęli dochodzenie w celu ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku.

Maszyna zmiażdżyła rolnika. Musieli wyciąć otwór w ścianie
Maszyna zmiażdżyła rolnika. Policja wszczęła dochodzenie (Komenda Miejska PSP w Kaliszu)

Dramatyczny wypadek wydarzył się pod koniec listopada. W godzinach porannych do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Kaliszu (woj. wielkopolskie) wpłynęło zgłoszenie dotyczące przygniecenia 67-letniego mężczyzny przez maszynę sortującą.

Na miejsce zdarzenia zostały niezwłocznie zadysponowane zastępy z JRG 1 w Kaliszu oraz OSP Kalisz-Dobrzec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż osoba poszkodowana była przyciśnięta od pasa w dół do ściany budynku przez sortownik do cebuli.

Działania strażaków polegały na próbie odciągnięcia maszyny przy pomocy wyciągarki linowej i jednoczesnym wycięciu otworu w drewnianej ścianie budynku przez który uwolniona została osoba poszkodowana - czytamy na stronie www.gov.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ojciec Rydzyk emerytem? „Zależy jak on się czuje”

Będący na miejscu zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy i przetransportował mężczyznę do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Pilna operacja dla rolnika

Jak poinformował portal TVP Info, mężczyzna przeszedł operacje, gdyż sytuacja była bardzo poważna.

Chirurdzy naczyniowi musieli podjąć pilną interwencję w związku z uszkodzeniem dużych naczyń w nogach pacjenta; następnie mężczyzna został przekazany na ortopedię ze względu na złamania i zmiażdżenia nóg - powiedział rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

Policja, jak przekazała podkom. Anna Jaworska-Wojnicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową, wszczęła dochodzenie w celu ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić