Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Mateusz Morawiecki w TVP. Tak podsumowała go Danuta Holecka

9
Podziel się:

Danuta Holecka od dłuższego czasu jest jedną z twarzy TVP. Ostatnio rozmawiała w "Gościu Wiadomości" z premierem Mateuszem Morawieckim. W pewnym momencie dziennikarka zaskoczyła.

Mateusz Morawiecki w TVP. Tak podsumowała go Danuta Holecka
Danuta Holecka (AKPA)

Premier Mateusz Morawiecki mówił w TVP między innymi o inflacji i tarczy antyinflacyjnej. Usiłował uspokajać Polaków, zaznaczając, że rząd podjął działania, które mają zminimalizować skutki inflacji.

Ja się nie dziwię, że ludzie dzisiaj bardzo się niepokoją o inflację, bo jak patrzą na poprzednie rządy Platformy, PSL czy SLD, to żadnych pakietów antyinflacyjnych nie było. My jesteśmy pierwszym rządem, który robi naprawdę bardzo poważny pakiet antyinflacyjny i on polega na tym, że obniżamy bardzo wiele podatków, po to, żeby więcej pieniędzy zostało w kieszeni obywateli - zaznaczał Morawiecki.

Szef rządu uspokoił również tych, którzy martwią się rosnącymi cenami w sklepach. - Stawiamy sprawę jasno: zadaniem państwa jest zmniejszenie inflacji. Naszą dewizą jest elastyczność. Jeżeli inflacja nie będzie spadała w drugim kwartale, to w kolejnych zadziałamy ponownie z dodatkowymi instrumentami - dodał.

Tak zareagowała Danuta Holecka

Po chwili odezwała się dziennikarka TVP. Z pełnym przekonaniem przytaknęła premierowi.

To sama prawda, co pan mówi. W tej akurat sprawie - oceniła, co pewnie zaskoczyło wiele osób.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Tomek
2 miesiące temu
Krzywousty bandyta jak zawsze kłamie. Za rządów PO nie było tarcz antyinflacyjnych bo inflacja za ich rządów nigdy nie była tak wysoka. To obecnie rządzący bandyci rozdają pieniądze na lewo i prawo by kupować wyborców, to oni kradną ile wlezie i robią wały na grube sasiny, to przez PiS Polska ma naliczaną karę 1,5 mln euro dziennie. To oni zadłużają ciągle kraj i dodrukowują pieniądze. A na dokładkę chcą idioci karać jak za zabójstwo za dokonanie aborcji np ciąży zagrożonej czy powstalej w wyniku gwałtu. To PiS rządzi od 6 lat, to wina PiS, nie Tuska i PO. Tamci robili mikro wały w porównaniu do obecnych.
economy
2 miesiące temu
Inflacja często opisywana jest jako ukryta forma opodatkowania. Rząd wywołuje ją drukując pieniądze, więc choć formalnie stawki podatków nie rosną, to zamiast tego rosną ceny. Pusty pieniądz zwiększa popyt na towary, ale nie nadąża za nim wzrost podaży. 100 mld zł dodrukowane Od 19 marca do końca czerwca NBP za dodrukowane pieniądze skupił obligacje skarbowe za 50,8 mld zł oraz obligacje BGK i PFR za 45,4 mld zł. I tyle właśnie pieniędzy przybyło w obiegu. Żeby nie być gołosłownym, od lutego do maja według danych NBP podaż pieniądza M3 wzrosła o aż 139 mld zł, czyli o 8,8 proc., z czego ilość pieniądza gotówkowego w obiegu przyrosła o 53 mld zł (+23 proc.). I to wszystko przy prawie pewnym spadku gospodarki. Innymi słowy gospodarka produkuje mniej, a pieniądza jest na rynku coraz więcej. Nowy pieniądz nie ma pokrycia w realnych zmianach ekonomicznych, więc działa inflacyjnie.
politico
2 miesiące temu
Polska idzie dziś drogą Wielkiej Brytanii, co może zakończyć się Polexitem. – Gdy jakimś krajem rządzą nieodpowiedzialni ludzie, wszystko jest możliwe. Pamiętajmy, że na oceny Unii może wpłynąć propaganda. Telewizja Kurskiego już teraz sączy jad na temat Unii i coraz bardziej podsyca antyunijne nastroje
de facto
2 miesiące temu
Przypomnijmy, że unijne pieniądze płyną do Polski już od 17 lat. Z zestawienia transferów (od maja 2004 r. do września 2020 r.) opublikowanego przez Ministerstwo Finansów wynika, że polski budżet zasilony został w tym czasie kwotą na poziomie 188 miliardów euro. Do unijnej kasy wpłaciliśmy z kolei ok. 61 mld euro. Saldo rozliczeń pomiędzy Polską a UE wynosi więc 127 mld euro.
Ot co
2 miesiące temu
I niby co nieprawda? Takiego udanego rządu, jak PiS jeszcze w Polsce nie było. Co zrobiło PO za swoich rządów, no co? Pracy było w bród? A za jaką forsę! Doskonale wiecie, chyba że z powodu sklerozy nie pamiętacie. A dlaczego tak było: Też nie pamiętacie? A co na koniec powiedzieli? "Piniendzy nie ma i nie będzie" A "piniądze" sie znalazły i nadal rząd je znajduje dla poprawy choćby obecnej inflacji. A to się nie liczy?
(A)
2 miesiące temu
A Pinokio czasem nie trafił jej nosem w oko? Bo jej postrzeganie rzeczywistości jest cokolwiek osobliwe.
ania
2 miesiące temu
Lubu,Dubu, Lubu dubu niech zyje nam prezes naszego klubu.Bareja to przewidzial ale to bylo za komuny i co?te same schematy zeby ludzi oglupiac.Ciekawe gdzie ta pseudo dziennikarka bedzie przcowac jak wywalimy caly PiS na czele z Kurwskim
Naród
2 miesiące temu
500zl dają 1000zl zabierają. Taka prawda
Suweren
2 miesiące temu
Ten pan pinokio podobno jest premierem, ale ministrowie grają mu na nosie. Więc kim on tam jest? Chyba tylko od perfidnie głoszonych kłamstw, przerasta pisowską propagandą hitlerowskiego speca. Adolfowi propaganda nie pozwoliła wygrać wojny, Kaczyńskiemu też nie pomoże upodlić polskiego narodu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić