aktualizacja 

Mateusz Morawiecki w TVP. Tak podsumowała go Danuta Holecka

25

Danuta Holecka od dłuższego czasu jest jedną z twarzy TVP. Ostatnio rozmawiała w "Gościu Wiadomości" z premierem Mateuszem Morawieckim. W pewnym momencie dziennikarka zaskoczyła.

Mateusz Morawiecki w TVP. Tak podsumowała go Danuta Holecka
Danuta Holecka (AKPA)

Premier Mateusz Morawiecki mówił w TVP między innymi o inflacji i tarczy antyinflacyjnej. Usiłował uspokajać Polaków, zaznaczając, że rząd podjął działania, które mają zminimalizować skutki inflacji.

Ja się nie dziwię, że ludzie dzisiaj bardzo się niepokoją o inflację, bo jak patrzą na poprzednie rządy Platformy, PSL czy SLD, to żadnych pakietów antyinflacyjnych nie było. My jesteśmy pierwszym rządem, który robi naprawdę bardzo poważny pakiet antyinflacyjny i on polega na tym, że obniżamy bardzo wiele podatków, po to, żeby więcej pieniędzy zostało w kieszeni obywateli - zaznaczał Morawiecki.

Szef rządu uspokoił również tych, którzy martwią się rosnącymi cenami w sklepach. - Stawiamy sprawę jasno: zadaniem państwa jest zmniejszenie inflacji. Naszą dewizą jest elastyczność. Jeżeli inflacja nie będzie spadała w drugim kwartale, to w kolejnych zadziałamy ponownie z dodatkowymi instrumentami - dodał.

Tak zareagowała Danuta Holecka

Po chwili odezwała się dziennikarka TVP. Z pełnym przekonaniem przytaknęła premierowi.

To sama prawda, co pan mówi. W tej akurat sprawie - oceniła, co pewnie zaskoczyło wiele osób.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić