Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Matka Boska w tęczowej aureoli. Jest prawomocny wyrok sądu

9
Podziel się:

Grafika Matki Boskiej Tęczowej powstała w 2019 roku. Autorki obrazu oskarżono o obrazę uczuć religijnych. Sąd Okręgowy w Płocku (woj. mazowieckie) uniewinnił kobiety.

Matka Boska w tęczowej aureoli. Jest prawomocny wyrok sądu
Sąd podjął decyzję w sprawie (Pixabay, screen)

Grafika z Matką Boską w tęczowej aureoli pojawiła się na kościele św. Dominika w Płocku w 2019 r. Elżbieta, Joanna i Anna chciały w ten sposób odpowiedzieć homofobicznemu proboszczowi na głoszone przez niego poglądy.

Kobietom przedstawiono zarzuty z art. 196. Kodeksu karnego. Oskarżone więc zostały o obrazę uczuć religijnych. Grozi za to grzywna lub kara ograniczenia wolności czy pozbawienia wolności do lat 2. Sąd pierwszej instancji w marcu ubiegłego roku uznał, że grafika nie godzi w uczucia religijne.

Prokuratura i oskarżyciele posiłkowi związani z Ordo Iuris czy organizacjami pro-life Kai Godek miel jednak inne zdanie i odwołali się od wyroku. Żądali wymierzenia kary ograniczenia wolności w wymiarze 30 godzin prac społecznych dla oskarżonych kobiet. Sąd Okręgowy w Płocku podtrzymał tę decyzję na rozprawie 12 stycznia 2022 roku.

Wyrok płockiego Sądu Okręgowego, jaki zapadł w tej sprawie podczas środowej rozprawy apelacyjnej, jest prawomocny - przysługuje od niego nadzwyczajny środek zaskarżenia w postaci wniosku o kasację do Sądu Najwyższego - podaje PAP.
Zobacz także: Zniszczył fasadę kościoła. "Sąd nie miał wątpliwości"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Baba
10 miesięcy temu
Oskarżenie powinno być wycofane i nie powinno trafić na wokandę sadową. Tęcza jest symbolem przymierza Boga z ludźmi, miedzy ludźmi a także wszystkim co żyje! Obraz piękny bo podkreśla i przypomina to czym powinni kierować się ludzie w życiu: empatią i życzliwością, poszanowaniem drugiego oraz troską o środowisko.
Miastowy
11 miesięcy temu
Teraz oni są anty lgbt ale jak ktoś z ich rodziny (np :wnóki, córka lub siostrzeniec) będzie lgbt i będą czegoś potrzebowali(np opieki na starość lub jakiej kolwiek) to będą śpiewać wróć synu, wróć, daleka.... Wiem co mówię. Mój sąsiad nienawidził swojego syna bo słuchał metalu i nosił. Koszulki z nadrukiem zespołów metalowych. Przez ściany było słychać jakie teksty rzucał ten sąsiad pod adresem syna! Syn wyjechał a teraz z za ściany słyszę lament tego sąsiada jak on żałuje tego jak traktował syna bo mu potrzebna opieka na stare lata!
?????
11 miesięcy temu
Ciekawe, czy gdyby to dotyczyło wizerunku z innej religii to też byłoby bezkarne?
Bosek
11 miesięcy temu
To nie moja matka
Arsztysta
11 miesięcy temu
...tak po prawdzie to bohomaz.
Sierżant Szef
11 miesięcy temu
BOSEK!!! MATKA PRZYJECHAŁA!!!
proch
11 miesięcy temu
Matka Boża jest Matką wszystkich ludzi na całym świecie niezależnie od rasy, poglądów,przekonań czy tez orientacji seksualnej.Ona kocha szczególnie tych którzy doznają upokorzeń, szczególnie od kapłanów, którzy z miłością powinni podchodzić do też Jej Dzieci!
...
11 miesięcy temu
MUREM ZA PRAWIDŁOWYM WYROKIEM SĄDU OKRĘGOWEGO W PŁOCKU. Nie ma żadnych dowodów że aureola tęczowa Matki Bożej nie była tęczowa. A może to ta tęczowa jest właściwa, a ta którą malują katolicy jest niewłaściwą i tym samym katolicy obrażają chrześcijan. Słowo za słowo.
Anka
11 miesięcy temu
Matka Boska Tęczowa. Bardzo ładny obraz.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić