Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Matura 2020. Ile trwa egzamin z języka angielskiego?

0

W poniedziałek maturzyści zmagali się z zadaniami z języka polskiego, we wtorek czekały ich wyzwania matematyczne, a w środę naszedł czas na sprawdzenie wiedzy z języka angielskiego. Ile trwa egzamin?

Matura 2020. Ile trwa egzamin z języka angielskiego?
Ile trwa matura z języka angielskiego? (PAP)

Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym trwa 120 minut. Maturzyści mają więc dwie godziny zegarowe, by rozwiązać wszystkie zadania.

Na poziomie podstawowym zdający musi napisać tekst użytkowy. To może być list w formie tradycyjnej, e-mail, wypowiedź na blogu albo tekst na forum internetowym. Co istotne, nie ma możliwości wyboru. Wypowiedź musi liczyć od 80 do 130 słów.

Są oczywiście też inne zadania. 3-4 zadania sprawdzają umiejętność rozumienia ze słuchu, 3-4 zadania rozumienie tekstów pisanych, a 2-3 zadania weryfikują znajomość środków językowych.

Zobacz także: Matura 2020. Dariusz Piontkowski mówi o ewentualnym przecieku. Egamin będzie unieważniony?

Matura 2020. Ile trwa egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym?

Część rozszerzona egzaminu maturalnego z języka angielskiego składa się tylko z jednego arkusza. Zdający jest zobligowany do sporządzenia tekstu argumentacyjnego (list formalny, rozprawka typu za i przeciw lub wyrażająca opinię albo artykuł publicystyczny).

W tym przypadku zdający może dokonać wyboru. Taki egzamin trwa o pół godziny dłużej niż część podstawowa, a więc 150 minut. Za rozwiązanie zadań w obu opisywanych arkuszach uczeń może otrzymać maksymalnie 50 punktów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić